Uzmanlar: Cardano Aralık, 2025 ve 2030’da Bu Düzeylerde Olacak!

Uzmanlar: Cardano Aralık, 2025 ve 2030’da Bu Düzeylerde Olacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Uzmanlar: Cardano Aralık, 2025 ve 2030’da Bu Düzeylerde Olacak!

Yılın kötü başlangıcına rağmen, bir grup finans uzmanı, piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan Cardano (ADA)’nun önümüzdeki yıllarda büyük bir toparlanma görebileceğine inanıyor.

Uzmanlar, önümüzdeki yılların ADA fiyatını tahmin etti

Finder’ın fintech uzmanlarından oluşan panele göre, şu anda 1,01 dolardan işlem gören ADA, yıl sonuna kadar %168 tırmanarak 2,79 dolara ulaşabilir. Ayrıca, uzmanların %10’undan fazlası, ADA’nın yaklaşan yükselişinin bu yıl projeyi altcoin sıralamasında zirveye taşıyacağını ve Ripple’ı (XRP) geride bırakacağını tahmin ediyor. Ağın akıllı sözleşme yeteneklerini inceleyen panelistler, önümüzdeki sekiz yıl içinde ADA’dan daha fazlasının geleceğini düşünüyorlar. Tahmine göre, ADA yıl sonuna kadar yalnızca 2,79 dolara yükselmekle kalmayacak, aynı zamanda 2025 yılına kadar 8,18 dolara ve ardından 2030 yılına kadar 58,04 dolara yükselecek.

BTC Piyasası: Uzmanlar: Cardano Aralık, 2025 ve 2030’da Bu Düzeylerde Olacak! 1

Finder’ın baş ürün sorumlusu Vanessa Harris, Cardano ağına özel şu ifadelere yer verdi:

Kalbinde güvenlik, doğruluk ve ademi merkeziyetçilik olan, resmi metodolojiler ve hakemli araştırmalarla desteklenen birkaç akıllı sözleşme platformundan biri.

Cardano ağı geliştiriciler tarafından benimseniyor

Topluluk arasında “Ethereum Katili” olarak adlandırılmasına rağmen, ağın geliştirme açısından Vitalik Buterin liderliğindeki Ethereum’un gerisinde kaldığını ve birçoğunun ekibi önemli güncellemeleri yayınlamadaki zayıf hızı nedeniyle eleştirdiğini hatırlamak gerekiyor. Endişelere yanıt olarak Cardano, CIP-35 sırasında tüm geliştirmelerin benimsenmeden önce kapsamlı testlere tabi tutulduğunu belirtti. Merkezi olmayan borsalar (DEX), bu ayın başlarında 100 milyon doları aşan çeşitli platformlarda toplam kilitli değer (TVL) ile Cardano’da zaten çalışıyor. NDAX CEO’su Bilal Hammoud, bu konuda Cardano’yu savunduğu şu açıklamaları yapmıştı:

ADA, en az takdir edilen altcoin projelerinden biri ve akıllı sözleşme ve DeFi sağlamlaştığında, birçok projenin buna geçtiğini görmeliyiz.

BTC Piyasası: Uzmanlar: Cardano Aralık, 2025 ve 2030’da Bu Düzeylerde Olacak! 2

Panel ayrıca Alonzo yükseltmesiyle ADA fiyatlarındaki düşüşün bazı nedenlerini de tartışıyor:

Alonzo güncellemesinden sonra Cardano’nun fiyatı düştü. Öte yandan bizim panelimiz kesin neden üzerinde anlaşamıyor. Panelin %33’ü bu seçeneklerin her birini seçtiğinde, panel fiyatın düşüşünü çeşitli nedenlere bağladı. TVL açısından piyasa payı eksikliği, güncelleme sonrası yalnızca erken aşamalar olduğunu iddia ederek, genel volatilite ve belirtilmeyen diğer nedenler dahil (panelin 1’den fazla yanıt seçmesine izin verildi).

BTC Piyasası: Uzmanlar: Cardano Aralık, 2025 ve 2030’da Bu Düzeylerde Olacak! 3

Panelistler tarafından ileri sürülen diğer sorunlar, dApp güvenlik açıkları ve İngiltere’nin ADA yasağı hakkında endişelerdi. Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Capo, ADA fiyatının önümüzdeki dönemde dramatik bir şekilde düşme ihtimalinden bahsediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap