Uzman Görüşü: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bu Altcoin’e Bakmalı!

Uzman Görüşü: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bu Altcoin’e Bakmalı!

Paylaş
BTC Piyasası: Uzman Görüşü: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bu Altcoin’e Bakmalı!

Uzman Tezcan Geçgil uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlere Solana’yı öneriyor. 2020’nin sonunda Solana 1,51 dolar civarındaydı. Şimdi, popüler altcoin 90 dolar civarında el değiştiriyor. Bu nedenle, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde SOL-USD fiyatındaki artış, %5,900’lük bir getiri anlamına geliyor. Başka bir deyişle, son üç aydaki düşüşe rağmen, Ocak 2021’de SOL-USD’ye yatırılan 1.000 dolar, şimdi yaklaşık 60.000 dolar değerinde. Detaylar Kriptokoin.com’da.

BTC Piyasası: Uzman Görüşü: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bu Altcoin’e Bakmalı! 1

Uzun vadeli yatırım için popüler altcoin Solana

Dijital para birimlerinin yanı sıra daha geniş piyasalardaki oynaklık göz önüne alındığında, kısa vadeli fiyat tahminleri yapmak kolay değil. Bununla birlikte, iki ila üç yıllık bir ufku olan yatırımcılar, portföylerinde küçük bir SOL-USD tahsisini düşünebilirler diyor analist. Sebepleri ise şunlar: Akıllı sözleşmeli projeler Solana’ya taşınıyor. 28,9 milyar dolarlık piyasa değeriyle Solana, ilk 10 kripto arasında yer alıyor. Bu nedenle, önemli yatırımcıların ilgisini çekiyor. Ancak daha da önemlisi, en büyük akıllı sözleşme kriptosu olan Ethereum için önemli bir rakip haline geldi. İşlevsel olarak Solana, Ethereum’a benziyor ve Ethereum üzerinde çalışan uygulamaların çoğu, kolayca Solana’ya taşınabilir.

BTC Piyasası: Uzman Görüşü: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bu Altcoin’e Bakmalı! 2

Düşük işlem ücretleri ve yüksek işlem hızları, Solana’yı Ethereum’a umut verici bir alternatif haline getirdi. Solana ağı, geçmişin kanıtı olarak adlandırılan benzersiz bir blockchain teknolojisine sahip. Solana, aynı zamanda, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) alanında da önemli ilerleme kaydetti. Platform, 5,7 milyondan fazla NFT basmak için kullanıldı. Solana’nın NFT pazarı Magic Eden’in haftalık 58.400 aktif adresi var. Bu nedenle, önde gelen NFT pazarı olan OpenSea kullanıcıları da Magic Eden’i yakından izliyor. Bu arada, 1 Şubat’ta ağ, traderlar arasında kripto ödemelerinde lider olmayı hedefleyen Solana Pay platformunu duyurdu.

BTC Piyasası: Uzman Görüşü: Uzun Vadeli Yatırımcılar Bu Altcoin’e Bakmalı! 3

Protokol, tüketicilerin USD Coin (USDC-USD) gibi sabit paraları doğrudan satıcı hesaplarına göndermesine olanak tanır. Ağın yüksek üretim hızı ve düşük işlem maliyetlerinin, yeni ödeme platformu için temel itici güçler olması bekleniyor. Bank of America‘dan bir analist olan Alkesh Shah, yakın zamanda Solana’nın “dijital varlık ekosisteminin vizesi” olabileceğini belirtti. Solana’nın güçlü bir yatırım durumu var. Ağdaki merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) ve DeFi ürünleri popülerlik kazanmaya devam ettikçe, SOL-USD’ye olan talep de artma eğilimimde olabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap