Uzman: Bu 3 Altcoin, Bitcoin’e En Yeterli Alternatif!

Uzman: Bu 3 Altcoin, Bitcoin’e En Yeterli Alternatif!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman: Bu 3 Altcoin, Bitcoin’e En Yeterli Alternatif!

Bitcoin (BTC) fiyatının tekrar 42 bin dolara yönelmesiyle bazı analistler tahminlerinde haklı çıktı. Uzman kripto analisti Christopher Liew ise Bitcoin’den daha yüksek getiri potansiyellerine sahip olabilecek 3 altcoin projesini tartışıyor. Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) inceleyeceğimiz altcoin’ler olacak…

Ethereum 2.0 neredeyse hazır

Birçok kripto para uzmanı, ETH’nin BTC’den daha iyi bir fiyat potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor. Ethereum Blockchain, piyasadaki en kapsamlı altcoin projelerinden biri ve Ethereum 2.0 güncellemesi, kripto para biriminin güçlenmesine yardımcı olabilir. ETH 2.0 ile beraber işlem maliyetleri düşeceğinden, değişiklik ETH yatırımcıları tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Ayrıca, PoW madenciliği yerine staking ile konvansiyonel madencilik mekanizması modasına geçilecek. Kripto uzmanlarına göre, Ethereum ağı, NFT’ler platformda ticaret yapmasına izin verdiği için daha uyarlanabilir hale geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman: Bu 3 Altcoin, Bitcoin’e En Yeterli Alternatif! 1

Hızla büyüyen altcoin projesi: Cardano (ADA)

Cardano, bazı kripto boğaları tarafından tavsiye ediliyor çünkü açık kaynaklı Blockchain gelecek vaat ediyor. Geliştiriciler, merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturabilir ve platformunda Ethereum ile karşılaştırılabilir akıllı sözleşmeler uygulayabilir. Sonuç olarak, hızla gelişen Cardano, Ethereum’un ana rakibi olarak kabul ediliyor. Cardano’nun 2021’deki tüm getirisi %622.3 oldu ve şu anda 1.06 dolardan işlem görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Uzman: Bu 3 Altcoin, Bitcoin’e En Yeterli Alternatif! 2

Ripple (XRP)

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Aralık 2020’de açtığı dava olumsuz fiyat etkisine neden olmasıydı, Ripple şimdiye kadar büyük bir piyasa payına sahip olabilirdi. Bir ödeme ve değişim ağı olan RippleNet, firma tarafından yönetiliyor. XRP, ağın daha hızlı ve daha ucuz para transferlerine izin veren ulusal token’dir. Önceki yöntemlerle karşılaştırıldığında, sınır ötesi ödemeler de hızlıdır. Analitik firmaları, 8 Şubat 2022’de XRP’nin piyasa değerinin 40 milyar doları aştığını ve Cardano’yu geçtiğini duyurdu. Şu anda dünyanın altıncı en büyük kripto para birimi. Fiyatı 0.8229 dolara yükseldi ve bazı analistler, mahkeme kısa süre içinde Ripple’ın lehine karar verirse XRP’nin değerinin fırlayabileceğine inanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız Ripple-SEC davasından son gelişmelere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap