Uzman analist Bitcoin'in bir sonraki zirvesi için tarih verdi

Uzman analist Bitcoin'in bir sonraki zirvesi için tarih verdi

Paylaş
Uzman analist Bitcoin'in bir sonraki zirvesi için tarih verdi

Bitcoin fiyatı geçen hafta aniden yükseldi ve kısa bir süre içinde 7.300 dolardan 10.500 dolara fırladı. Pek çok optimist yatırımcı söz konusu hareketin BTC’yi 20 bin dolara dek çıkarabileceğini düşündü.

Yüksek duyarlılığa rağmen, Bitcoin o günden itibaren sakinleşti. Bu haberin yazıldığı anda kripto para birimi 9.000 dolardan işlem görüyor. Bu sayı, son zamanlarda görülen zirvenin %15 altında  ve önümüzdeki birkaç gün içinde daha da düşük seviyeleri görebiliriz.

“Yeni düşük seviyeler gelebilir, dikkatli olun.”

Bir analist, BTC için önemli bir seviye olan 10.300 dolar bölgesini temizlemezse, çok da heyecanlanmaya gerek olmadığını söyledi. Analist, son hareketin “sadece aşağı yönlü bir test” olduğunu ve yeni düşük seviyelerin hala masada olduğunu ifade etti.

Trader ve CoinTelegraph yazarı FilbFilb kısa bir süre önce yatırımcıların Bitcoin yatırımları konusunda endişelenmemesi gerektiğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da yayımladığı bir başlıkta FilbFilb, kasım ayının sonunda veya aralık ayının başında, 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalamaların Bitcoin pazarı için “çok daha önemli olduğunu iddia etti ve bir golden cross görüleceğini savundu.

Önümüzdeki aylarda Bitcoin’in bir sonraki uzun vadeli büyüme turuna girme ihtimalinin yüksek olduğu düşüncesini destekleyen çok sayıda kanıt var ancak düşüş ihtimali masadan kalkmış değil.

Beş sene sonra yeni zirve geliyor

En dikkat çekici düşüş sinyallerinden biri, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin yıllar süreceğini düşünen Velvet’in bir analizi.

Ünlü analist, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerini oluşturmasının Fibonacci sayıları kullanılarak tahmin edilebileceğini düşünüyor. Trader’a göre, 2011 zirvesinden sonra tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden görmemiz 625 gün sürdü. Ardından 2013 boğa koşusu boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmak için 1250 gün daha gerekti.

Fibonacci dizisinden ilham alan analiste göre bir sonraki zirve 24 Ekim 2024 tarihinde gerçekleşecek. Yani bir önceki zirveden 2500 gün sonra.

newsbtc

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap