Usta Analistler: Bitcoin Ekim’de Bu Düzeylerde Süreç Görecek!

Usta Analistler: Bitcoin Ekim’de Bu Düzeylerde Süreç Görecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Usta Analistler: Bitcoin Ekim’de Bu Düzeylerde Süreç Görecek!

Bugün Bitcoin fiyatlarındaki güç Wall Street süreçleri öncesinde geri döndü. BTC boğalarının amacında 27.000 dolar vardı. Fakat, önder kripto para bu ivmesini devamını getiremedi. Bununla birlikte tanınan bir analist BTC için Ekim ayında daha yüksek düzeyleri işaret ediyor.

BTC fiyatı yeni bir yükselişle 27.000 dolara yaklaştı

Gün içinde, BTC boğaları Bitstamp’ta 26.823 dolara çıkarmak için çaba etti. Önder kripto para, neredeyse haftanın en yüksek düzeyine %2’lik sıçrama yaptı. Piyasa yorumcuları Bitcoin boalarının halihazırda ince bir genel dirence baktığını söylüyor. Ayrıyeten, yenilenmemesi durumunda kartlarda bir kırılmanın mümkün olduğunu belirtiyorlar. Tanınan analist Skew bahse ait olarak şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

Burada likidite tekrar epeyce geniş ve ince. Bu nedenle muhtemelen daha yüksek bir hareket perplerden gelecek. Bu durum daha sonra verimsizlikler ve potansiyel primlerle birtakım güzel fırsatlar yaratabilir.

Bitcoin balinalarını dümen suyunda yüzmek mantıklı!

On-chain izleme kaynağı Material Indicators, Bitcoin fiyat hareketi (PA) üzerindeki tesiriyle düzgün bilinen makul bir balina sınıfının faaliyetlerinde bir artış olduğunu ortaya koyuyor. İzleme kaynağı ayrıyeten, 26.500 doların üzerindeki hareketin, hafta başında günlük bir grafik “ölüm haçı” ile gelen bir ihtar sinyalini geçersiz kıldığını belirtiyor. Kurucu ortak Keith Alan, buradan hareketle şu sonuca varıyor:

Purple düşüşleri satın alır ve düşüşleri satar. Onların dümen suyunda yüzmekten memnunum.

Michaël van de Poppe: Bitcoin için Ekim’de kartlarda 30 bin dolar var!

Bir başka tanınan analist Michaël van de Poppe, günün bir kısmında, “İşte başlıyoruz. Bitcoin yükseldi ve değerli alanların üzerine çıktı.” paylaşımını yaptı. Analist ayrıyeten, “26.500 doları görmeyi tercih ederim. Şayet görürsek, Ekim ayında 30.000 doları görmemiz mümkün.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Usta Analistler: Bitcoin Ekim’de Bu Düzeylerde Süreç Görecek! 1BTC açıklamalı grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe

Kripto traderları toplu tasfiyelerden kaçıyor

Bu ortada CoinGlass izleme kaynağından alınan bilgiler, short likidasyonların mütevazı kaldığını doğruluyor Yazı sırasında Bitcoin için yaklaşık 13 milyon dolarlık short konum tasfiye oldu. Ayrıyeten, cross-kripto çetelesi 39 milyon dolardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Usta Analistler: Bitcoin Ekim’de Bu Düzeylerde Süreç Görecek! 2Kripto likidasyon grafiği. Kaynak: CoinGlass

BTC, dalgalanma devam ettiği için yazı sırasında 26.240 dolar civarında süreç görüyordu. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin gün içinde güçlü bir atak yaptı. Fakat, başkan kripto para bunun devamını getiremedi ve ivmesini kaybetti. Bunun akabinde BTC, çıkış noktasına geri döndü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap