Usta Analist Yatırım Portföyünü Açıkladı! Bakın Hangi Altcoin Lider

Usta Analist Yatırım Portföyünü Açıkladı! Bakın Hangi Altcoin Lider

Paylaş
Usta Analist Yatırım Portföyünü Açıkladı! Bakın Hangi Altcoin Lider

Kriptokoin.com – Altın, rutin olarak Bitcoin ve bazen başka kripto para birimleri ile karşılaştırılan ürünlerden biridir. Dijital varlıklar durgunluğa karşı korunma olarak kabul edilebildiğinden, gümüş ile birlikte güvenli bir bahis olarak kabul edilir. Bununla birlikte, artış hızı, Bitcoin’e kıyasla daha düşüktür. Bu sadece 2019’da gerçekleşmedi, aynı zamanda varlığın tarihinin çoğunda da gerçekleşti. Bununla birlikte, Bitcoin’in aşırı oynaklığı, bazıları için onu çekici bir yatırım varlığı haline getiriyor. Kısa süre önce başarılı analist Mati Greenspan, yatırım portföyünün detaylarını paylaştı. Analistin portföyünde Bitcoin’den sonra popüler altcoin NEO’nun ikinci sırada yer alması ise şaşırttı.

Mati Greenspan’ın portföyünde Bitcoin’den sonra popüler altcoin NEO lider!

Portföy yöneticisi ve analist Mati Greenspan, Twitter’da yatırım portföyündeki varlıkların payını paylaştı ve NEO’nun portföyündeki en büyük ikinci kripto para olması şaşırttı. Analist bu baskınlığın, portföyüne ekleme yapmaktan kaynaklandığını, NEO’daki fiyat artışların sonucu olmadığını belirtti. Kar/zarar oranı ile birlikte başarılı analistin portföyünde ilk 5’i şu yatırım araçları oluşturuyor:

Altın (%55 kâr)Gümüş (%88 kâr)Bitcoin(%53 kâr)Biyojen (%142 kâr)HMMJ (%41 zarar)

Analistin portföyündeki kripto para dağılımına bakıldığında:

Bitcoin yüzde 3,74’ünü oluşturuyor.NEO yüzde 2,6’sını oluşturuyor.EOS yüzde 2,51’ini oluşturuyor.Ethereum yüzde 2,49’unu oluşturuyor.

Altın: Yüzde 55 kâr

Altın fiyatı 2016’nın başından beri giderek artıyor. Şu anki fiyatı 1.486$/Oz, 2016’nın başından bu yana %45 oranında arttı. Ek olarak, 2019’un başından beri, fiyat %18 arttı. Fiyat 1.370 dolarlık direncin üzerine çıkmaya çalıştı ama sonunda bunu Ağustos 2019’da yaptı. Analistin portföyünde altın’ın 2009 yılının Ağustos ayındaki fiyatından (953 dolar) mevcut fiyatına göre bir hesaplama yapıldığında orijinal tweet’te yayınlanan kâra paralel olarak %55’lik bir artış var.

Gümüş: Yüzde 88 kâr

Altın’a benzer şekilde, gümüş fiyatı 2016’nın başından beri artıyor. Gümüş, 2019 Ağustos’undan beri yürürlükte olan uzun vadeli azalan bir direnç çizgisi oluşturdu. 2019’un başından bu yana, gümüş fiyatı kabaca %15 arttı. Analisti paylaşımına göre gümüş %88 kâr gösteriyor. Aralık 2008’de 9,5 dolar fiyatından şu anki fiyat seviyesine geçmek %88’lik bir artışa işaret ediyor.

Bitcoin: Yüzde 53 kâr

Bitcoin fiyatı Aralık 2018’den bu yana artıyor. Son zamanlarda inen bir kamadan ayrıldı ve önceki direnç hattını doğrulamak için geri döndü. Analistin paylaşımına göre Bitcoin’de %53 kârı var. BTC yalnızca 2019 boyunca %100’den fazla arttığı için, örnek verilebilecek birkaç tarih var. Daha spesifik olarak, 7 Mayıs 2019 tarihindeki fiyattan yapılan ölçümde, cari fiyat %53’lük bir artışı ifade ediyor.

Biogen: Yüzde 142 kâr

Biogen Inc., nörolojik hastalıkların tedavisinde uzmanlaşmış bir Amerikan şirketidir. Biogen’in hisseleri, şirketin bir Alzheimer ilacı için onay istediğini açıklamasından sonra 22 Ekim Salı günü yaklaşık %30 arttı. Fiyat hareketi çok önemli boşluklarla kaydedildi. Olumlu haberler yükselişe neden olana kadar Nisan-Ekim ayları arasında işlem gördü. Kasım 2012’de fiyatlardan cari fiyata %142’lik bir artış elde edilebilir.

HMMJ: Yüzde 41 zarar

Horizons Marijuana Life Sciences Index (HMMJ), esrar endüstrisinin Kuzey Amerika’daki performansını çoğaltmayı amaçlayan bir ETF’dir. 2019 yılının başında artmasına rağmen, Mart ayında yüksek bir seviyeye ulaştı ve o zamandan beri azalıyor. Haziran ayında fiyat üzerinden %41’lik bir düşüş, şu anki 10,5 dolarlık en düşük seviyesine kadar ölçüldü. Altcoin’lerle ilgili son dakika gelişmeleri için “Derecelendirme Devinden 2 Altcoin’e Güçlü Onay! Fiyatlar Fırladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap