Usta Analist “Selloff” Dedi ve Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Usta Analist “Selloff” Dedi ve Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Paylaş
Usta Analist “Selloff” Dedi ve Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Göreceği Seviyeleri Açıkladı

Kriptokoin.com – Bitcoin kısa süre önce 9.000 doların altına indi ve pazarın geri kalanını aşağı çekiyor. Son 24 saat içinde, Ethereum, Bitcoin ve Ripple (XRP) düşüş yönünde hareket ediyor. Aşağıdaki teknik analiz, bu üç kripto para biriminin bir sonraki aşamada nereye gidebileceğini değerlendirecek.

Ali Martinez: Bitcoin 6.900 ABD doları olan kanalın altına doğru dalabilir

Bitcoin, Haziran’dan beri azalan paralel bir kanalda bir araya geldi. O zamandan beri, bu kripto para birimi kanalın altına ulaştığında, ortasına veya tepesine sıçrıyor. Ancak, zirveye ulaştığında, orta ya da altına düşüyor. Ali Martinez isimli popüler  analiste göre şu anda, BTC kanalın tepesine çarptıktan sonra geri çekiliyor. Analiste göre son dört ayda olduğu gibi, kanalın ortasına veya altına bir hareket beklenebilir. Analiste göre, fiyat düşüklüğe ek olarak, genel olarak bir eğilimin yolunu takip etmek ve momentumunu hesaplamak için kullanılan hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesi düşüşe dönüşüyor gibi görünüyor.

TradingView tarafından sağlanan BTC/USD grafiği

26 günlük üssel hareketli ortalama 12 günlük üssel hareketli ortalamaya geçtiğinden, aşağı yönlü bir hareket olasılığı artar. Sonuç olarak analiste göre Bitcoin, 5000 günlük hareketli ortalama tarafından verilen ve 8.600 dolar civarında olan desteği test etmek için düşüyor. Bu, yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin ve inen paralel kanalın orta çizgisinin oturduğu alandır. Sonuç olarak Ali Martinez’e göre, 8.600 dolar ile 8.100 dolar arasındaki bölge, BTC’nin fiyatını başka bir düzeltmeden tutabilecek önemli miktarda destek sunuyor. Bu alan, inen paralel kanalın tepesini bir kez daha test etmek için alan Bitcoin için bir canlanma noktası görevi görebilir.

Ancak, BTC’nin arkasındaki satış baskısındaki artış, konsolidasyon süresini uzatabilir ve 6.900 ABD doları olan kanalın altına doğru bir harekete neden olabilir. Aşağı yönlü görünüme rağmen analiste göre, Bitcoin uzun vadeli perspektiften yükselişini sürdürüyor. Mart sonundan beri 3 günlük grafikte bir boğa bayrağı gelişiyor. Bu -Bitcoin’in bayrak direği olarak bilinen yaklaşık 14 bin dolara yükselmesinden sonra oluşan ve bir önceki eğilimin aynı yönünde bir kopuşa neden olabilecek bayrak olarak bilinen- mevcut konsolidasyon periyodu ile başarılı bir şekilde devam eden bir kalıp olarak kabul edilir.

Başarılı teknik analist: Ethereum “W” paterni oluşturuyor ve 157 dolara kayma ihtimali var

Ali Martinez’e göre, 3 günlük grafiğine dayanarak, Ethereum yüzde 75 Fibonacci geri çekilme seviyesinin etrafında bir çift dip veya “W” paterni oluşturuyor gibi görünüyor. Ethereum fiyatında geliştirilen bu teknik oluşum 26 Eylül’de 153 dolara, 11 Ekim’de 198 dolara yükseldi ve sonra da 23 Ekim’de tekrar 153 dolara geriledi. ETH’nin fiyat davranışı “W” şeklini oluşturuyor. İyimser görüşe rağmen, ETH Ekim ayı sonundan bu yana 180 ila 192 dolar arasında konsolide ediyor.

TradingView tarafından sağlanan ETH/USD grafiği

Böylece analiste göre, bu alan bir ticaret bölgesi olarak kabul edilebilir. Bu işlem aralığının dışına çıkmak, analiste göre Ethereum’un bir sonraki noktaya nereye gideceğini belirler. Olumsuz tarafı analiste göre, bu kripto 180 doların altına düşerse 168 dolara veya 157 dolara düşebilir. Ancak analiste göre, hacmindeki bir yükseliş Ethereum’un 192 doların üstüne çıkmasına ve 203 dolara, hatta yüzde 50 Fibonacci’nin geri çekilme seviyesine yani 223 dolara çıkmasını hedefleyebilir.

Popüler analist: Ripple, 0,24 dolarlık seviyeye kadar düşebilir

Analiste göre Ripple’ın Swell’ının ürettiği beklentilere rağmen, XRP düşme eğilimi gösteriyor. 3 günlük grafiğine dayanarak, TD ardışık göstergesi 28 Ekim’de şu an doğrulanmış görünüyor. Şu anda, XRP 30-günlük hareketli ortalama ile tutuluyor. Bu destek seviyesinin altında kapanmak, bu kripto para birimini 0,26 dolar, 0,25 dolar ve 0,24 dolarlık olan bir sonraki destek seviyesine indiren satışları ateşleyebilir.

TradingView tarafından XRP / USD

Bununla birlikte, 40 yıllık kıdemli analist Peter Brandt, geçtiğimiz günlerde, XRP’nin günlük grafiğinde bir elmas dip modelini oluştuğunu belirtti. Elmas dipler, geleneksel varlıklarda yaygın olmayan ancak kripto pazarında genellikle etkili olan tersine çevrilmiş modellerdir. Brandt, eğer XRP 0,30 doların üzerine çıkarsa, kripto paranın %50′ den fazla artarak 0,47 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Sonuç

Analiste göre, kısa vadeli perspektiften bakıldığında, pazardaki duyarlılık aşağı yönlü. Bitcoin, dört ay önce girdiği konsolidasyon aşamasını sonlandıramadan 9.000 doların altına indiğinden, 6.900 dolara geri çekilme ihtimali artıyor. Aynısı, arkasındaki satış baskısı artarsa ​​157 dolara kayma ihtimali olan Ethereum içinde geçerli.  XRP fiyatı da 0,24 dolara düşebilir. Ancak analiste göre, piyasaya uzun vadeli bir bakış açısıyla bakıldığında her şey boğa görünüyor. Analiste göre Bitcoin 16.500 dolara yükselen bir yüzde 70’lik artışa yol açabilecek bir boğa bayrağı oluşturuyor. Ethereum, 223 doları hedefleyen çift tabanlı bir model geliştiriyor. Son olarak Peter Brandt’ın açıkladığı gibi XRP, onu 0,47 dolara çıkarabilecek şeklinde bir elmas dip formasyonu oluşturuyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap