Usta Analist, Bitcoin Boğa Koşusunun Başlayacağı Tarihi Belirledi!

Usta Analist, Bitcoin Boğa Koşusunun Başlayacağı Tarihi Belirledi!

Paylaş
BTC Piyasası: Usta Analist, Bitcoin Boğa Koşusunun Başlayacağı Tarihi Belirledi!

Kripto para ticareti dünyasında, kripto topluluğunun Bitcoin için umut verici bir yıl olabileceği beklentisi artıyor. Kripto para piyasasına ait isabetli varsayımlarıyla tanınan analist Dave the Wave, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 2024’te yükselişe geçebileceğini öne süren görüşlerini paylaştı. İşte detaylar…

Bitcoin için umut veren tahliller dikkat çekti

Sosyal medya platformu X’te 140.000 kişilik değerli bir takipçi kitlesine sahip olan Dave the Wave, birçok kripto meraklısının dikkatini çeken değerli bir göstergeyi yakından izliyor. Bu gösterge, Aylık Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) oldu. MACD, potansiyel trend dönüşlerini ölçmek için teknik tahlilde yaygın olarak kullanılan güçlü bir momentum göstergesidir. Dave the Wave’e nazaran, Bitcoin’in MACD’si kısa mühlet evvel az alımlı, yükseliş bölgesine sıfırlandı. Bu değerli gelişme hem trader hem de yatırımcılar ortasında optimistlik yarattı.

BTC Piyasası: Usta Analist, Bitcoin Boğa Koşusunun Başlayacağı Tarihi Belirledi! 1

Dave the Wave, MACD’ye ek olarak tahliline kendi tescilli Logaritmik Büyüme Eğrilerini (LGC) de dahil etmektedir. LGC modeli, kısa vadeli dalgalanmaları ve gürültüyü filtrelerken Bitcoin’in uzun vadeli piyasa döngülerindeki daha geniş eğilimleri belirlemeye yardımcı oluyor. Dave the Wave tarafından yapılan çarpıcı bir müşahede, Bitcoin’in 15 ay boyunca “alım bölgesi” olarak isimlendirdiği LGC’nin alt ucunda dengeli bir biçimde süreç görmesidir. Alım bölgesindeki bu daima varlık, önder kripto para ünitesi için olumlu bir uzun vadeli görünüme işaret ediyor.

“2023’ten sonra – haydi bakalım!”

“4. çeyrekten sonra 2024. Haydi bakalım,” diye haykıran Dave the Wave, Bitcoin’in gelecekteki performansına ait olumlu beklentilerini ima etti. Aylık MACD göstergesinin LGC modeli tarafından özetlenen kestirimlerle uyumlu olduğunu vurguladı. MACD kısa müddet evvel yükseliş bölgesine geçti ve şu anda sıfır çizgisinin çabucak altında seyrederek uygunca sıfırlandı. Bitcoin’in uzun vadeli gidişatına ait iyimserliğine karşın Dalga Dave, kısa vadeli dalgalanma potansiyeli konusunda temkinli olmaya devam ediyor. Grafikleri makro bir yükseliş tablosunu vurgularken, kısa vadeli konsolidasyonun göz gerisi edilemeyeceğini kabul ediyor. Analist, şunları söyledi:

Bitcoin uzun vadeli yatırımcılar için hala alım bölgesinde. Grafiklerimin birden fazla makro yükseliş tablosunu vurgularken, bu kısa vadede daha fazla konsolidasyon mümkünlüğünü engellemiyor.

BTC Piyasası: Usta Analist, Bitcoin Boğa Koşusunun Başlayacağı Tarihi Belirledi! 2

Dave the Wave’in piyasa tahliline istikrarlı yaklaşımı, kısa vadeli dalgalanmalar meydana gelse de bunların LGC modelini benimseyenleri caydırmaması gerektiğini öne sürüyor. Onlara nazaran bu çeşit piyasa olayları kripto para dünyasının yalnızca bir modülü. Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin yaklaşık 26.613 dolardan süreç görmekte olup, meraklılar 2024 yılı için öngörülen potansiyel boğa koşusunu hevesle beklerken heyecan verici bir müşahede ve tahlil devrine taban hazırlamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap