USDT, Kava Ağında Piyasaya Sürüldü

USDT, Kava Ağında Piyasaya Sürüldü

Paylaş
BTC Piyasası: USDT, Kava Ağında Piyasaya Sürüldü

Stablecoin pazarının öncü pozisyonunda yer alan Tether‘in USDT’si Kava aracılığıyla Cosmos’ta muvaffakiyetle piyasaya sürüldü. Tether’in USDT’si Kava entegrasyonu ile Cosmos’un Blockchain Ortası Bağlantı (IBC) ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ekosistemlerinde stablecoin likiditesini erişilebilme imkanları sunacak. Mahallî USDT’nin Cosmos dApp ve uygulama zincirleri ile EVM dApp kullanıcılarına inançlı ve üniversal olarak benimsenmiş stablecoin getireceği kaydedildi.

BTC Piyasası: USDT, Kava Ağında Piyasaya Sürüldü 1

Tether, USDT’yi Kava’da Piyasaya Sürdü

Kava’nın kurucu ortağı Scott Stuart, başarılı entegrasyondan duyduğu heyecan hakkında “Tether’in USDT entegrasyonuna verdiğimiz takviye, Cosmos ve EVM ekosistemlerinde çok gereksinim duyulan stablecoin likiditesinin kilidini açıyor. Tether’in seçimi, Kava’yı blockchain internetini inşa eden Cosmos projeleri için değerli bir müttefik haline getiriyor.” dedi.

Tether CTO’su Paolo Ardoino da “Kava ağı, USDT kullanıcılarını korumak için gerekli olan sıfır güvenlik problemiyle dört yıllık sağlam geçmişe sahip eşsiz ve yaygın olarak takip edilen bir blockchain’dir. Merkeziyetsiz finansın geleceğini yine şekillendirmeyi ve dünya çapındaki kullanıcılara yarar sağlayan, kapsayıcı bir ekosistemi teşvik etmeyi amaçlıyoruz” sözlerini kullandı.

Kava’da mahallî olarak ihraç edilen USDT, sıkı erişim denetimleri ve kısıtlamaları olan dahili köprü aracılığıyla IBC ve EVM blockchain’leri ortasında hareket sağlayabilecek. Kava’nın varlıkları zincirler ortasında süratli ve inançlı bir biçimde taşıyacağı kaydedildi. Entegrasyon ile Cosmos’taki DeFi iktisadının değerli ölçüde genişleyebileceği belirtildi. Terra’nın UST’sinde yaşanan çöküşün akabinde yaşanan likidite sorunu için bir tahlil olabileceği belirtildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap