Upbit’ten Çalınan ETH’ler Hareket Etmeye Devam Ediyor

Upbit’ten Çalınan ETH’ler Hareket Etmeye Devam Ediyor

Paylaş
Upbit’ten Çalınan ETH’ler Hareket Etmeye Devam Ediyor

Kasım ayında yaşanan bir hack saldırısı sonrasında o dönemin fiyatı ile yaklaşık 50 milyon dolarlık ETH’nin çalındığı Upbit borsasından çalınan o ETH’ler hareket etmeye devam ediyor.

O dönem için kripto para sektörünün gündemine adeta bomba gibi düşen bu olay sonrasında borsa, saldırıdan tüm kullanıcılarının fonlarının iade edileceğini sözünü vermişti.

Hackerlar ise, o saldırı sonrasında elde ettikleri ETH’leri farklı adreslere çekmeye devam ediyorlar. Whale Alert tarafından paylaşılan bir gönderiye göre, Upbit saldırısı sonrasında elde edilen ETH’lerin 5 bin adedi, dün bilinmeyen bir cüzdana çekildi.

Hackerların, bu yüksek miktarda çaldıkları ETH’leri 10’lu, 20’li ve 50’li partilere böldüğü ifade edilirken, bunları da daha sonra farklı borsalardaki adreslere çektikleri iddia ediliyor.

Fiyata Etkisi Olur mu?

Hackerların fonları borsa cüzdanlarına çekmesi demek aslında temel olarak iki farklı opsiyon doğuruyor: Bunlardan birincisi bu ETH’leri Zcash ya da Monero gibi kripto paralara çevirmek ve izlerini kaybettirmeye çalışmak. Bir diğeri ise ETH’leri direkt olarak itibari para karşılığında satmak ki bu iki durum da, ETH fiyatı için pek de olumlu şeylere yol açmayacak.

Öte yandan Ethereum, şu anda 136 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap