Ünlü Yönetici 70 bin ETH Satan Ethereum Vakfı’nın Hamlesinin Sebeplerini Açıkladı

Ünlü Yönetici 70 bin ETH Satan Ethereum Vakfı’nın Hamlesinin Sebeplerini Açıkladı

Paylaş
Ünlü Yönetici 70 bin ETH Satan Ethereum Vakfı’nın Hamlesinin Sebeplerini Açıkladı

Kriptokoin – Ethereum Vakfı, ağın kurucu ortağı Vitalik Buterin’in, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinde iken Vakfın yaklaşık 70.000 ETH sattığı şeklindeki açıklamalarını doğruladı. ETH yaklaşık 1.400 dolarlık bir ATH’den işlem görürken, Vakfın altcoin satarak yaklaşık 100 milyon dolar kazandığı bildirildi. VB Kooperatifi İcra Direktörü Bob Summerwill Vakfın bu hamlesi hakkında konuştu.

Summerwill, Vakfın her şeyi satmadıkları için iyi bir karar verdiğini, ancak önemli miktarda ETH sattığını ileri sürdü. Bununla ilgili olarak, geçmişte korkunç hazine yönetiminin başarısızlığının iki örneğini vurguladı. Birincisi, Bitcoin’i toplamaya ve tutmaya odaklanılan kitlesel bir satış. Bitcoin çöktüğünde bile, tutucular HODL duruşuna devam etti ve bu da kısa sürede yükselen kripto para biriminin değerinin yarısını kaybetmesine neden oldu.

Summerwill bu satışların sorumlusunun vakfın mali yönetimi olduğunu iddia ediyor.  İnsanlara garanti ettiğiniz ödemeleri yapabilmeniz için bunun biraz da büyüme ile ilgili bir şey olduğunu belirtiyor. Summerwill ayrıca bu durumun teorik olmaktan çok pratik bir şey olduğunu da ekliyor.

İkinci örnek, Vakfın yıl boyunca büyük harcamalarlakarşılaştığı ve neredeyse parasız kaldığı 2015 yılına dayanıyor. Ancak, Ethereum’unfiyatındaki artış onları kurtardı. Summerwill konuyla ilgili olarak şuifadeleri kullanıyor:

“Temelde, bilirsiniz, kitlesel satıştan elde edilen Ethereum fiyatı yaklaşık bir yıl, 50 cent veya bir dolar ya da her neyse sabit kaldı. Ancak 2016’nın başlarında olan şey, 4 veya 5 dolar gibi bir şey oldu ve vay be! O zaman kurtulduk, şimdi bir buçuk yıl daha rahatız dendi.Belli ki işler oradan daha da hızlı ilerliyor gibi. ”

ETH satan Ethereum Vakfı’nın yaptığı hamlenin iyi bir hamle olduğunu iddia etmesine rağmen, Summerwill, Vakfın şeffaflıktan yoksun olduğuna da değindiç “Bunu aylar veya bir yıl sonra duyuyoruz. Peki, o zaman şeffaflık neredeydi?” diyerek sorguluyor ve şöyle diyor:

“Vakıf halka açık bir şirket olsaydı, birisi bunun için hapse girerdi. Bilirsiniz, bunu yapamazsınız. Satışları ifşa etmeniz sizin sorumluluğunuzda değildir.”

Vakıfların üçer aylık bütçe raporları veya platformunfaaliyetlerini vurgulayan bir rapor yayınlaması önemlidir.

Bununla birlikte, Summerwill, bu durumun Litecoin yaratıcısıCharlie Lee’nin durumundan çok farklı olduğuna dikkat çekiyor ve şöyle diyor:

“Charlie Lee zengin olmak için kendi fonlarını sattı. Vakıf, bazı kitlesel satışlarını gerçekleştirerek geliştiricilere fon sağladı. Vitalik bu satışlardan zengin olmadı. Aradaki fark bu.”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap