Ünlü Yatırımcı: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeyleri Görebilir!

Ünlü Yatırımcı: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeyleri Görebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Yatırımcı: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeyleri Görebilir!

ARK Investment Management, bugün yayınladığı yakın tarihli bir raporda, Bitcoin fiyatının 2026 yılına kadar 1 milyon doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Ethereum (ETH)’un ise 160 bin doları aşabileceğini öngörüyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

BTC Piyasası: Ünlü Yatırımcı: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeyleri Görebilir! 1

Ethereum 160 bini bulur

ARK analisti Yassine Elmandjra tarafından hazırlanan firmanın raporuna göre, daha fazla yatırımcının dijital para birimini benimsemesiyle BTC’nin değeri önümüzdeki on yılda yükselecek. Ayrıca, Bitcoin‘in piyasa değerinin hala küresel varlıkların bir kısmı olduğunu belirten Elmandjra, El Salvador gibi ülkeler bunu resmi para olarak kabul ettikçe değerde büyük bir büyüme yaşayacak görüşünde. Bitcoin’e yaptığı yatırımların ardından firma, her iki dijital para biriminin de fiyatının önümüzdeki yıllarda muazzam bir şekilde artacağını öngördü. Eylül ayında Cathie Wood, bir Bitcoin biriminin fiyatının 2026 yılına kadar 500.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Rapor, Bitcoin kullanım durumlarının zamanla artacağını vurgulamakta.

BTC Piyasası: Ünlü Yatırımcı: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeyleri Görebilir! 2

Ethereum piyasa değeri 2030’a kadar 20 trilyonu aşabilir. Cathie Wood’un ARK Investment raporu, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi için de olumlu tahminlerde bulundu. Rapora göre, Coingecko verilerine göre şu anda 292,8 milyar dolar olan Ethereum’un piyasa değeri, önümüzdeki on yılda 20 trilyon doları aşacak. ARK Investment, Ethereum piyasa değerinin 2030’da 20 trilyon doları aşacağını tahmin ederken, bir birim ETH 168.000 dolar civarında satabilir. Raporda şunlar yazıyor:

Araştırmamıza göre, Ethereum birçok geleneksel finansal hizmetin yerini alabilir ve yerel tokeni Ether, küresel para olarak rekabet edebilir. Finansal hizmetler zincirleme hareket ettikçe, merkezi olmayan ağların mevcut finansal aracılardan pay alması muhtemeldir. Bu değişimden yararlananlar, temel protokol olan Ethereum ve Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan uygulamalar olan DeFi’yi içeriyor. DeFi’de tercih edilen teminat ve NFT pazaryerlerinde hesap birimi olan Ether (ETH), küresel M2’de 123 trilyon doların bir kısmını ele geçirme potansiyeline sahip.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap