Ünlü Uzman “Litecoin Yok Olacak!” Dedi ve İnanılmaz LTC Öngörüsünü Paylaştı

Ünlü Uzman “Litecoin Yok Olacak!” Dedi ve İnanılmaz LTC Öngörüsünü Paylaştı

Paylaş
Ünlü Uzman “Litecoin Yok Olacak!” Dedi ve İnanılmaz LTC Öngörüsünü Paylaştı

Kriptokoin.com – Popüler altcoin Litecoin (LTC), kripto dünyasında olumlu bir etki bıraktı ve SegWit ve Atomic Swap’lar gibi sayısız yenilik getirdi. Ancak, bazı analistler “Gümüş Bitcoin” olarak da bilinen Litecoin için iyi bir gelecek beklemiyor. Hatta ünlü bir uzman daha da ileri giderek kripto paranın “geleceğinin olmadığını” öne sürüyor.

Sylvain Saurel: Litecoin “Sınırlı potansiyelli Bitcoin Klonu”dur!

Analistler genellikle gelecekteki kripto para birimi trendleri hakkında büyük açıklamalar yapmaktan hoşlanırlar. Ancak, en eski kripto para birimlerinden birinin sonunu öngören bir tahmin duymak alışılmış bir durum değil.  Geliştirici ve girişimci olan Sylvain Saurel, Medium blogu The Startup’ta yayınlanan bir yazısında, Litecoin’in geleceğinin parlak görünmediğini öne sürdü. Sylvain Saurel, Litecoin (LTC) projesinin gelecekte sona ereceğini ileri sürüyor, çünkü uzmana göre arkasındaki ideoloji “zaman içinde yok olmaya mahkum”.

Sylvain Saurel, Charlie Lee’nin “Dijital Gümüş”ü kurmaya istekli olmasına rağmen, Lee’nin Bitcoin (BTC)’in hafif ve hızlı versiyonunu sunmaya çalıştığını söylemeye devam ediyor. Uzman, Bitcoin’den forklanan Litecoin‘in birkaç teknik farkla Bitcoin’le neredeyse aynı olduğunu belirtiyor. Ayrıca Sylvain Saurel, Litecoin’in scrypt algoritmasının LTC üretmek adına gereken ekipmanın maliyetini Bitcoin’e göre çok daha yüksek tuttuğunu vurguluyor. Sylvain Saurel konuya yönelik açıklamalarına şu çarpıcı ifadeleri ekliyor:

Litecoin bence yanlızca birkaç fark ile Bitcoin’in bir kopyasından başka bir şey değil. Litecoin’in kaynak kodu neredeyse Bitcoin’le aynı olduğundan Blockchain’in güvenlik açıkları da çoğunlukla aynıdır. Yatırımcılar Bitcoin’leriyle aynı güvenlik riskleri taşıdığından Litecoin almakla ilgilenmiyor. Charlie Lee ise Bitcoin’de büyük bir güvenlik ihlali tespit edlirse Litecoin ve onun 2,8 milyar dolarlık piyasa değeri için ölümcül olabileceğini söylemeye devam ediyor.

Ünlü uzmana göre, bu üç nedenle Litecoin yok olmaya mahkum!

Sylvain Saurel, kripto topluluğunu şok eden iddiaları için üç argüman öne sürdü. Birincisi, uzmana göre LTC’nin zayıf bir noktası var, çünkü BTC’den farklı olarak kripto para biriminden sorumlu birisine sahip. Yazara göre, bu çalışma şekli güçlerini kötüye kullanan birkaç kişinin elinde olan mevcut parasal sistemin başarısızlıklarını yeniden üretiyor. Sylvain Saurel’a göre Charlie Lee, LTC’yi “büyük kardeş” BTC’nin bir kopyası olarak görüyor. Bu nedenle uzmana göre, LTC Blockchain’i BTC’nin tüm güvenlik açıklarına sahip. Örneğin, BTC’de bir miktar güvenlik ihlali bulunursa, bu kaçınılmaz olarak LTC’yi mahveder.

Ona göre, yatırımcılar bu iki para birimini aynı anda tutmaktan kaçınacaklar çünkü portföy çeşitliliğine zarar verecek. Son olarak Sylvain Saurel, Bitcoin’in “Dijital Gümüş” rolünü üstlenen bir arkadaşa ihtiyacı olmadığını, lider kripto paranın zaten inanılmaz bir başarı elde ettiğini öne sürüyor. Ayrıca uzman LTC’yi baz alarak yakın gelecekte başka bir BTC için piyasa talebi oluşmayacağını vurgulayarak sözlerini sonlandırıyor. Litecoin’le ilgili kritik haberler için “Litecoin’de Hash Gücü Düşüşünü Sürdürüyor – Tehlike Kapıda mı?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap