Ünlü Uzman: Bitcoin’in Toplam Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaşabilir!

Ünlü Uzman: Bitcoin’in Toplam Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaşabilir!

Paylaş
Ünlü Uzman: Bitcoin’in Toplam Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaşabilir!

Yönetimi altında 50 milyar dolardan fazla varlık olduğu tahmin edilen VanEck‘in dijital varlıklardan sorumlu departman yöneticisi Gabor Gurbacs, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında oldukça olumlu bir açıklama yaptı. Gurbacs Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, BTC’nin de Google’ın üst şirketi Alphabet’in izinden gidebileceğini vurguladı.

Bitcoin’in Toplam Değeri Rekor Kıracak

Alphabet dün 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerini aşan dördüncü ABD şirketi oldu ve taklit edilmesi zor bir başarıya imza attı. Gurbacs ise buna cevap olarak attığı bir tweet’inde, Bitcoin’in de 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine çıkabileceğini, bunun çok uzak veya imkansız bir hedef olmadığını vurguladı. Gönderinin altına yorum yapan Erik Voorhees ise bunun şu an için 10 kattan daha düşük bir yükseliş gerektirdiğini ve mümkün olduğunu vurguladı.

Aslında 1 trilyon doların üzerinde değeri olan mevcut şirketlere baktığımızda bunların çoğunluğunun teknoloji sektöründe olduğunu görüyoruz. PetroChina 2007 yılında ilk bu başarıya imza atan firma olsa da, daha sonra bunu koruyamamıştı. Şu an ise Apple, Amazon, Microsoft ve son olarak Alphabet bu kategoride yer alıyor.

Bu haberden de okunabileceği gibi yaklaşan blok ödülü yarılanması ve artışa geçen ağ zorluğu, Bitcoin’i yakında birkaç kat yukarı çıkartabilir. Bundan 11 sene önce BTC’nin bir değeri olmadığını hesaba katarsak, 1 trilyon dolarlık değer pek de imkansız değil gibi gözüküyor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap