Ünlü Müzikçi John Legend, Kendi Müzik NFT Platformunu Başlatmaya Hazırlanıyor

Ünlü Müzikçi John Legend, Kendi Müzik NFT Platformunu Başlatmaya Hazırlanıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Müzikçi John Legend, Kendi Müzik NFT Platformunu Başlatmaya Hazırlanıyor

Amerikalı dünyaca ünlü şarkıcı ve Grammy ödüllü söz yazarı John Legend, müzik ve sanat NFT platformu OurSong ile NFT dünyasına dahil oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Resmi olarak “sosyal ticaret platformu” olarak sunulan OurSong, kullanıcıların NFT’ler (“Vibes” olarak adlandırılır) oluşturmasına, özel sohbet odalarına ve yayınlanmamış müziklere erişim yoluyla hayran topluluklarından para kazanmasına olanak tanır.

OurSong, kullanıcıların harici kripto para cüzdanlarına sahip olmalarını gerektirmediği için birçok NFT platformundan önemli ölçüde farklıdır. Bunun yerine, OurSong’dan satın alınan dijital hayran kartları uygulamanın kendisinde saklanır ve kullanıcılara kartlarının ayrıcalıklarına göre “kulüplere” erişim sağlar. Uygulama, kullanıcıların Vibes’e doğrudan USD cinsinden teklif vermesini sağlar; bu, OurSong’un daha sonra Ethereum’a dönüştürülmesini ve bir ERC20 belirteci ile takas edilmesini sağlayarak, kriptoya aşina olmayan kullanıcılar için deneyimi basitleştirir.

Uygulama aynı zamanda kullanıcının doğrudan telefonlarından NFT’ler oluşturmasını sağlayarak uygulamanın deneyimini tamamen mobilde tutma arzusunu pekiştiriyor.

Legend, platformunu yeni hayranlar ve sanatçılar çekmek için kullanması beklenen Baş Etki Sorumlusu olarak görev yapacak. Ona Taipei merkezli dijital müzik hizmeti KKBOX’u yöneten Chris Lin, Twitch’in kurucu ortağı Kevin Lin ve Warner Music Asya Pasifik bölümünde eski Kıdemli Başkan Yardımcısı Ken Cheung eşlik ediyor. Legend geçmişte birkaç kayda değer yatırım yapmış olsa da (en uygun şekilde etkileşimli akış platformu Adventr), bu onun Web3 tabanlı herhangi bir işe ilk girişi olacak.

Şu anda uygulamanın yalnızca Çinli bir kullanıcı tabanına sahip olduğu görülüyor, ancak Legend’in eklenmesi Batılı izleyicilere pazarlamada yardımcı olabilir. Sanatçı ve diğer kurucu üyeler, projeyle ilgili finansal ayrıntıları vermeyi reddediyor.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap