Ünlü Milyarder: SHIB Değil! Bu Göğüs Coin’i Tutuyorum

Ünlü Milyarder: SHIB Değil! Bu Göğüs Coin’i Tutuyorum

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Milyarder: SHIB Değil! Bu Göğüs Coin’i Tutuyorum

Polygon (MATIC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE)’e yatırım yaptığı bilinen ünlü milyoner Mark Cuban, orijinal meme coin Doge’ye desteğini yeniledi ve Shiba Inu (SHIB) yatırımcısı olmadığını vurguladı.

SHIB yatırımcısınınız? “Hayır”, Dogecoin

Milyarder yatırımcı ve Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, kripto yatırımcıları arasında popülerliğini sürdüren Dogecoin’e (DOGE) desteğini yeniledi. Cuban, 13 Mart 2022 Pazar günü Mavericks ile Celtics arasında oynanan NBA maçında sosyal medyanın dört bir yanını saran bir videoya konuk oldu. Maçı izleyenlerden biri Mark Cuban’a “Shiba’da mısınız?” diye sordu. Takımının maçını ön sıralardan izleyen Cuban, yüksek sesle boğulan anlaşılmazlık içerisinde kafasını sallayarak “hayır” yanıtı verdi. Videonun son saniyelerini dikkatlice dinlersiniz Cuban’ın tebessüm içinde Dogecoin dediğini duyabilirsiniz.

https://twitter.com/TOPDOGE007/status/1503633315823337474

Cuban’ın uzun süredir Dogecoin yatırımcısı olduğunu ve bu bilgiyi birkaç kez kamuoyuna açıkladığını belirtmekte fayda var. Geçen yıl Cuban, Dallas Mavericks biletlerinin ve ürünlerinin satın alınması için bir ödeme yöntemi olarak DOGE’yi entegre ederek Dogecoin’e olan sevgisini başka bir seviyeye taşıdı. NBA takımı, bir kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Bitpay ile ortaklık kurarak DOGE’yi kabul etti. Cuban, Mayıs 2021’de yaptığı bir röportajda kendisinin ve 12 yaşındaki oğlunun 3.250 DOGE’ye sahip olduğunu açıkladı.

Dogecoin ve Shiba Inu rekabeti

Shiba, doğuştan Dogecoin ile kıyasıya bir rekabet içinde olduğundan, Cuban’ın yorumu Shiba topluluğu için hoş görünmeyebilir. Dogecoin, sektörde hayata geçirilen ilk meme coin ve diğerlerinden, NFT ve oyna-kazan oyunu da dahil olmak üzere önemli projeler başlatarak farkı açmaya çalışıyor. En büyük rakibi Shiba ise Dogecoin’i yakından takip ediyor. Dogecoin 14.8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 13. sırada yer alırken, Shiba Inu 11.7 milyar dolarlık piyasa değeri ile 15. en büyük kripto para birimi.

BTC Piyasası: Ünlü Milyarder: SHIB Değil! Bu Göğüs Coin’i Tutuyorum 1

Shiba Inu ekosistemi Dogecoin’den geri kalmaya niyetli değil. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, tanınan marka ve şirketlerin birbiri ardına Shiba ekosisteminin token’lerini kullanacağını duyurması rekabeti kızıştırıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap