Ünlü Milyarder Bu Altcoin’de Ziyan Etti: Dersimi Aldım!

Ünlü Milyarder Bu Altcoin’de Ziyan Etti: Dersimi Aldım!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Milyarder Bu Altcoin’de Ziyan Etti: Dersimi Aldım!

Shark Tank yıldızı ve kripto gurusu Mark Cuban, bir günde 60 dolardan sıfıra düşen az bilinen bir altcoin projesinden 200.000 dolar kaybettikten sonra, kripto yatırım dersini zor yoldan öğrendi. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Ünlü milyarder altcoin projesinden nasıl zarar etti?

Mark Cuban, bir günde 60 dolardan sıfıra düşen Titan adlı bir DeFi altcoin trade’inden para kaybettiğini açıkladı. Ünlü milyarder, daha önce, Titan adlı bir altcoin satın aldığını ve platforma geri ödünç vererek, esasen likidite sağlayarak ve faiz üzerinden para kazanarak, verim çiftçiliği denen bir şey denediğini açıklamıştı. Sonra token çöktü. Mark Cuban, şunları söyledi:

Geçmişe bakıldığında, bir likidite sağlayıcı olarak para kazandım ve bir spekülatör olarak para kaybettim. Üzerinde daha fazla ödev yapmalıydım.

DeFi tokeni, kripto balinalarının varlıklarını terk edip panik satışına neden olmasının ardından bir gün içinde 60 dolardan sıfıra düştü. O sırada Mark Cuban, miktarı açıklamasa da ‘Herkes gibi vuruldum’ tweetini attı. Ünlü milyarderin, o zamandan beri yaklaşık 200.000 dolar net zarara uğradığı tahmin ediliyor.

BTC Piyasası: Ünlü Milyarder Bu Altcoin’de Ziyan Etti: Dersimi Aldım! 1

Milyarderin çıkardığı sonuç, var olması için bir nedeni olmayan bir kripto paraya yatırım yapmanın yanlış olduğu. Token düştüğünde, Mark Cuban Bloomberg’e ‘güçlü’ olduğunu söyledi ve bu, halı çekme (rug pull) adı verilen bir kripto dolandırıcılığına atıfta bulundu, ancak ‘tembel olmanın’ kendi hatası olduğunu ekledi:

Böyle oyunlarla ilgili olan şey, her şeyin gelir ve hesapla ilgili olması ve temel ölçütlerin ne olduğunu belirlemek için hesap yapmak için çok tembeldim.

Halı çekme, bir token yapımcılarının kripto projesini başlattıktan sonra kazançlarını nakde çevirdiği bir tür dolandırıcılığı ifade ediyor. Kripto para piyasası yükseldikçe dolandırıcılık sayısı da arttı. Bir tahmine göre, esas olarak DeFi token’leriyle ilgili olan halı çekme, yatırımcılara 2021’de yaklaşık 3 milyar dolara mal oldu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap