Ünlü Milyarder: Bitcoin Rüzgarı Arkasına Aldı

Ünlü Milyarder: Bitcoin Rüzgarı Arkasına Aldı

Paylaş
Ünlü Milyarder: Bitcoin Rüzgarı Arkasına Aldı

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, dünya ekonomisinde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Özellikle son haftalardaki para politikalarına değinen Novogratz, insanların bu dönemde altın ve Bitcoin gibi ürünlere yöneleceklerini düşünüyor.

Kripto para dünyasının ünlü isimlerinden Michael Novogratz CNBC’nin Fast Money programına katıldı. Fed gibi merkez bankalarının politikalarını değerlendiren Novogratz piyasanın gidişatıyla ilgili de bazı yorumlar yaptı.

Bitcoin’in Vakti

ABD Merkez Bankası (Fed) geçtiğimiz haftalarda ekonomiye birkaç trilyon dolar para enjekte etti. Trump yönetimi bunun üstüne geçtiğimiz günlerde neredeyse yarım trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketinin duyurusunu yaptı.

Ünlü milyarder Novogratz, paranın son zamanlarda adeta “ağaçta yetişir” gibi yetiştiğini, merkez bankasının sürekli olarak yeni para bastığını söylüyor. Novogratz’in açıklamalarına göre insanlar bu şartlar içerisinde kısıtlı arzı olan ürünlere yönelmek istiyorlar. Novogratz bu noktada altına ve Bitcoin’e işaret edip artık “Bitcoin’in vaktinin geldiğini” söylüyor.

Bitcoin’e Yöneliyorlar

Novogratz’in açıklamalarına göre Bitcoin’in kısıtlı arzının olması şu anda Bitcoin’i diğer pek çok üründen farklı kılıyor. Toplamda 21 milyon Bitcoin üretileceğini söyleyen Novogratz şu anda zaten 18 milyondan fazla BTC’nin üretilmiş olduğuna ve üretim hızının önümüzdeki ay (halving) azalacağına vurgu yapıyor.

Novogratz Bitcoin’in şu ana kadarki en büyük sorunlarından birinin kitle kabulü olduğunu hatırlattı. Her ne kadar milyonlarca kullanıcısı olsa da Bitcoin hala tam olarak ‘geniş kitlelere’ yayılabilmiş değil. Fakat Novogratz bu durumun yavaş yavaş değişmeye başladığını söylüyor. Son zamanlarda birçok kişinin kendisini aradığını söyleyen Novogratz insanların Bitcoin hakkında bilgi almaya çalıştıklarını belirtiyor.

Son zamanlarda yaşanan gelişmelerin Bitcoin’in lehine olduğunu söyleyen Novogratz BTC’nin şu anda rüzgarı arkasına aldığını ve bu şekilde yükselişe geçebileceğini düşünüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap