Ünlü Milyarder “38 Bin Dolar Geliyor” Dedi ve Bitcoin Çöktü!

Ünlü Milyarder “38 Bin Dolar Geliyor” Dedi ve Bitcoin Çöktü!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Milyarder “38 Bin Dolar Geliyor” Dedi ve Bitcoin Çöktü!

Bitcoin fiyatı altı ayın en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin fiyatı, Cuma günü Bitstamp borsasında 38.200 dolara kadar düştü ve Ağustos ayının başından bu yana en düşük seviyesine ulaştı. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Bitcoin fiyatı altı ayın en düşük seviyesine geriledi: 38.200 dolar!

Lider kripto para şimdi 38.800 dolardan el değiştiriyor ve hızlı bir geri dönüş yapmak için mücadele ediyor. Perşembe günü, en iyi kripto para birimi 43.500 dolara çıkmayı başardı. Daha sonra bu artış, Bitcoin’in değerinin %12’sini kaybettiği bir ayı tuzağına dönüştü. Analitik firması Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, son dört saat içinde 372.65 milyon dolar değerinde kripto para tasfiye edildi. Long pozisyonlar, silme işleminin %90’ından fazlasını oluşturuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Milyarder “38 Bin Dolar Geliyor” Dedi ve Bitcoin Çöktü! 1

Çoğu altcoin, Avalanche (AVAX) ve Binance Coin (BNB) çift haneli kayıplar verirken Bitcoin’den daha da sert bir darbe aldı.  Son 24 saat içinde toplam 183.239 yatırımcı tasfiye edildi ve bir BitMEX kullanıcısı tek bir ticarette 9.91 milyon dolar değerinde Bitcoin kaybetti. Bazı ateşli Bitcoin eleştirmenleri, devam eden kripto para çöküşünün ortasında piyasayı eleştiriyor. “Black Swan” yazarı Nassim Taleb, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin yatırımcılarını mahvolmuş kumarbazlara benzetti.

Mike Novogratz, son BTC çöküşünü önceden haber verdi!

Kripto para milyarderi Mike Novogratz, en büyük kripto para biriminin, büyük bir destek seviyesi olduğuna inanılan 38.000 dolarda dibe vuracağını doğru tahmin etti. Son zamanlarda milyarder, artan tahvil getirileri nedeniyle kripto para birimleri ve teknoloji hisselerinin baskı altında kalacağını söyledi ve bu öngörüsü gerçekleşti. Federal Rezerv’in parasal sıkılaştırmaya hızlı geçişi, kripto para birimleri ve hisse senetleri için riskten uzak bir ortam oluşturdu. Merkez bankasının bu yıl birçok kez faiz oranlarını artırması bekleniyor. Reuters anketine göre, bu yıl üç faiz artışının gerçekleşmesi bekleniyor. 

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap