Ünlü kripto yatırımcısından “Bitcoin 2028’de altının yerini alacak” iddiası

Ünlü kripto yatırımcısından “Bitcoin 2028’de altının yerini alacak” iddiası

Paylaş
Ünlü kripto yatırımcısından “Bitcoin 2028’de altının yerini alacak” iddiası

Bitcoin’in bir yatırım aracı olarak nihayetinde geleneksel altını devralabileceği fikri, soyut bir teori gibi dursa da kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bir düşünce. Bunun nedeni, Bitcoin’in altın dan daha değerli olduğu bir dünyada, iki önemli gelişmeye neden olabileceği.

Birincisi, kendi yatırımları daha büyük, daha iyi ve daha değerli hale geliyor ve bu da onları zenginleştiriyor. İkincisi, bir Bitcoin ve altın ikamesinde, normal insanların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladıkları anlamına gelmesi. Bu, Bitcoin’in sonunda küresel ölçekte kabul edilmesine ve daha sonra devasa bir kripto para yükselişine yol açabilecek ana yatırım haline gelmesini sağlayacaktır.

Yeni raporlara göre, dün Çin Kripto para borsası BTCC’nin kurucusu Bobby Lee, Bitcoin pazarının 8 trilyon dolara varacağına inandığını belirtti ve Bitcoin değerinde büyük bir artışa öngördü. Yaptığı uçuk fiyat tahmini ise 500.000 dolar. Bu elbette ütopik bir tahmin. Açıkçası, bu, 2028 yılına kadar gerçekleşebilir mi? teknik olarak mümkün olsa da arz-talep yasasına göre bu pek olası görünmüyor.

Bitcoin altın çekişmesinde zıt görüşler de var

Bitcoin’in altına alternatif bir değer deposu olarak kullanma fikrine karşı çıkanlarda bulunuyor. En ciddi sesler arasında, hem Bitcoin’i hem de yandaşlarını sosyal medyada eleştiren ünlenen altın yandaşı Peter Schiff var. Geçtiğimiz hafta Schiff, Çin’in devlet tarafından verilen dijital para birimini altınla destekleme potansiyelinin Bitcoin’i olumsuz etkileyeceğini savundu. Ayrıca bundan önce BTC/USD’nin asla 50.000 dolara ulaşmayacağını, altının ise 5.000 doları geçeceği tahmininde bulunmuştu.

Bu arada Bitcoin savunucularından Max Keizer. Geçen hafta Keizer Raporu adlı programın bir bölümünde, Bitcoin’in otomatik yerleşim yeteneğinden dolayı altın veya fiat para biriminden işlemler açısından daha fazla uygun olduğunu söyledi.

Ne olursa olsun, Bitcoin nihayetinde bir değer deposu olarak altının yerini alsa bile, kripto para yatırımının çok riskli olduğunu ve bu nedenle sadece ne yaptığınızı biliyorsanız, yapılması gereken bir yatırım olduğu unutulmamalı.

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap