Ünlü Kripto Öncüsü Bitcoin’e Dair Çin Efsanelerini Paylaştı

Ünlü Kripto Öncüsü Bitcoin’e Dair Çin Efsanelerini Paylaştı

Paylaş
Ünlü Kripto Öncüsü Bitcoin’e Dair Çin Efsanelerini Paylaştı

Kriptokoin – Küresel bir dijital varlık holding şirketi olan Primitive Ventures’ın kurucu ortağı olan Dovey Wan, Çin hükümetinin genellikle yeni yasal düzenleme gereklilikleri hazırlamak için hızlı davrandığını, ancak her zaman etkili bir şekilde bu yasaları uygulayamayacaklarını belirtiyor.

Wan, kripto varlıkları üzerine odaklanan yeni bir foruma katılırken, Çin’de Bitcoin’in yasaklanmadığını ve insanların yasal olarak sahip olmalarına izin verildiğini açıklayan bir sunum yaptı. Wan, Çin’in en iyi beş Bitcoin ve kripto efsanesini seslendiriyor.

Efsane 1 – “Çin’de Bitcoin yasaklandı”

Efsane 2 – “Borsalar Çin’de yasaklandı”

Efsane 3 – “Çin’de Madencilik Yasaklandı”

Efsane 4 – “Çin, kripto varlıklarına erişmekte zorlanıyor”

Efsane 5 – “Çin halkı RMB devalüasyonuna karşı korunmak için Bitcoin satın alıyor”

Wan, kripto para borsalarının Çin’de tamamen yasaklanmadığını söyledi. BTCChina ve Yunbi gibi bazı kripto ticaret platformları kapatılsa da, Huobi, OKCoin ve Gate gibi borsalar ülkede faaliyet göstermeye devam ediyor.

Bitcoin madencileri de hala Çin’de büyük havuzlu – Poolin, F2Pool, BTC.com ve AntPool – ile çalışıyor – Blockchain.com verilerine göre Bitcoin ağının hash gücünün yüzde 70’ini kontrol ettiği bildiriliyor.

İnsanlar, Çinli sakinlerin kripto varlıklarına erişiminin zor olduğunu düşünürken, Wan, Bitcoin, Ethereum ve EOS’ta yaklaşık 3 milyar dolar tutan Çinli yatırımcıların, varlıklarını Haziran ayında yakalanan PLUSToken adlı sahte bir kripto programına istemeyerek verdiklerini vurguluyor.

Wan’a göre, bir başka efsane ise Çinli yatırımcıların, ülkenin ulusal para birimi olan Yuanın devalüasyonuna karşı koruma sağlamak için Bitcoin satın almaları.

Bununla birlikte, Wan, ortalama bir Çinli trader’ın Yuana karşı koruma sağlamak için altın aldığını ve spekülatif ticaret yapmak veya yatırım yapmak için kripto varlıkları satın aldığını belirtiyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap