Ünlü Kâhin Korkuttu: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin Üzücü Düşecek!

Ünlü Kâhin Korkuttu: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin Üzücü Düşecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kâhin Korkuttu: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin Üzücü Düşecek!

Ünlü kripto para traderı, Terra’nın (LUNA) Chainlink (LINK)’in izinden gittiğini söylüyor. Analist ayrıca Fantom’un (FTM) aşağı yönlü riskine karşı kripto yatırımcıları uyarıyor. Analist, Bitcoin için de olumsuz yönde güçlü bir hareket öngörerek, sonunda 30.000 doların altına inecek bir yolculuktan söz ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kâhin Korkuttu: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin Üzücü Düşecek! 1

Düşüş senaryosu öngörülen altcoin projleri

Yakından takip edilen bir kripto yatırımcısı ve analisti öncü altcoin Ethereum (ETH) rakibi Terra’nın (LUNA), merkezi olmayan oracle Chainlink’in (LINK) son büyük düzeltmesini yaşadığında izlediği aynı yolu izleyebileceğini söylüyor. Capo olarak bilinen takma adlı analist, 248.000 Twitter takipçisine, yatırımcıların Chainlink (LINK) ve Terrra (LUNA) arasındaki fiyat hareketinde bazı çarpıcı benzerlikleri gözden kaçırdığını söylüyor. Analist LUNA ve LINK coinlerinin benzerlikleri üzerinde duruyor ve “Tüm piyasa düşüşteyken çok benzer bir performans sergiliyorlar. Normal düşüş eğilimini onayladıktan sonra LUNA’nın aralığın en düşük seviyelerine (40-45 dolar) gitmesini bekliyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kâhin Korkuttu: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin Üzücü Düşecek! 2

Yazma sırasında, Chainlink (LINK) şu anda 13.00 doların biraz üzerinde, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52 doların yaklaşık %75 altında fiyatlandırılırken, Terra 104 dolarlık zirvesinin %14 altında 89.01 dolardan işlem görüyor.

Fantom ve Bitcoin de uyarı alanlar arasında

Ünlü analist Capo’ya göre, akıllı sözleşme platformu Fantom (FTM) da daha fazla aşağı yönlü riske karşı önemli ölçüde savunmasız görünüyor. FTM trendleri düştükçe açık pozisyondaki (OI) büyük artışa dikkat çekiyor ve traderlar agresif bir şekilde parayı açığa satmaya çalıştıkça duyarlılığın genellikle çok düşüş eğiliminde olduğunu öne sürüyor. Analist “FTM, düşüş eğilimi sırasında görmek istemediğiniz bir şey. Bu dürüst olmak gerekirse çok kötü görünüyor” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Kâhin Korkuttu: Bitcoin ve Bu 2 Altcoin Üzücü Düşecek! 3

Bitcoin’e gelince, popüler analist BTC‘nin şimdiki fiyat hareketi ile 2021 Mayıs’ındaki büyük çöküş sırasındaki fiyat hareketi arasında bir karşılaştırma yapıyor. Capo’ya göre, Bitcoin’in Şubat ayındaki rahatlama rallisi ve müteakip değişen fiyat hareketi, BTC’nin başka bir fiyat hareketi yapmadan hemen önceki geçen yıl Mayıs’ı hatırlatıyor. Kriptokoin.com okurlarının yakından takip ettiği analiste göre, BTC olumsuz yönde güçlü bir hareketle, sonunda 30.000 doların altına iniyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap