Ünlü Kahin Bitcoin Aldığını Açıkladı

Ünlü Kahin Bitcoin Aldığını Açıkladı

Paylaş
Ünlü Kahin Bitcoin Aldığını Açıkladı

1987 yılında gerçekleşen Wall Street krizini önceden tahmin eden kahin Marc Faber, kripto paralara ilgi duyduğunu ve Bitcoin satın aldığını açıkladı. Ülkelerde yaşanacak olan krizleri önceden tahmin etmesiyle bilinen ‘Doktor Kıyamet’ lakaplı Faber, Bitcoin’e hep şüpheci yaklaştığını ancak merakından dolayı denemek istediğini belirtti.

Marc Faber’in Cash ile yaptığı röportajda birtakım önemli açıklamalarda bulundu. Faber, satın aldığı ilk Bitcoin’lerini geçtiğimiz şubat ayında aldığını açıkladı. Kripto paralara şüpheci yaklaştığı halde neden satın aldığı sorusuna ise ‘nasıl çalıştığını merak ettiğim için satın aldım’ cevabını verdi. 20 bin dolardan 3 bin dolara düşen Bitcoin hakkında da değerlendirmelerde bulunan Faber, Bitcoin’in şimdiki halinin daha iyi olduğunu belirtti. Wences Caseras ile yapılan bu röportaj yaklaşık bir saat sürdü. Faber bu konuşmasında Bitcoin’in değerinin sıfıra da düşebileceğini, bir milyon dolara da çıkabileceğini ifade etti. Bununla birlikte Bitcoin’de muhteşem bir potansiyel olduğunu da açıkladı.

Faber satın aldığı Bitcoin’lerin duyulmasından sonra yaptığı bu işlemin kripto paraları onayladığı anlamının çıkarılmamasını istedi. Ünlü kahin bu röportajında aynı zamanda yaptığı yatırımlar hakkında da bilgi verdi. Faber, elde para tutmanın gereksiz ve saçma olduğunu belirterek, bankacılık sistemi dışında farklı varlıklara yatırım yapmanın uygun olduğunu söyledi. Yaptığı açıklamalara ek olarak nelere yatırım yaptığı hakkında sorulan bir soruya ise her ay düzenli olarak fiziksel altın satın aldığını açıkladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap