Ünlü hacker açıkladı: 7 milyar dolarlık Bitcoin’im var

Ünlü hacker açıkladı: 7 milyar dolarlık Bitcoin’im var

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü hacker açıkladı: 7 milyar dolarlık Bitcoin’im var

İçerik

30 yıldan fazla hacker’lık yapan ve özellikle yüzlerce kişiye hack programları satarak 10 milyon dolar kazanmayı başaran, bugünlerde ise ABD hükumetinin çeşitli kurumları için çalışan ünlü hacker Gummo, geçen seneki ses getiren röportajın ikincisinde de hayatıyla ilgili önemli ve bir o kadar da şaşırtıcı bilgiler verdi.

Yaklaşık 180 bin BTC!

16 yaşındayken bir arabanın içinde yaşamaya başlayan, okuldan atılan ve zorlu bir ergenlik ile gençlik yaşayan Gummo, Youtube’da Soft White Underbelly kanalına verdiği röportajda 7 milyar dolarlık Bitcoin’i olduğunu söyledi. Gummo’nun verdiği bilgilere ve bugünkü fiyata göre, ünlü hacker’ın yaklaşık 180 bin Bitcoin’i bulunuyor.

Takipçilerine ve röportajı izleyenlere hayatta hiçbir zaman pes etmemelerini ve her zaman bir yol bulunabileceğini belirten Gummo, geçmişte kendi hazırladığı bir yasa dışı programı sattıktan sonra yakalanmıştı. Daha sonra güvenlik güçlerinin; ya hapis yatması ya da devlet kurumlarının siber olarak korunması için çalışması seçeneklerini sunduğu hacker, ikinci seçeneği tercih etmişti.

Şu anda birçok kurum, özel şirket ve ünlülere siber güvenlik danışmanlığı veren Gummo, kendisiyle yapılan röportajda, hiçbir maddi zorluk yaşamadığını ve sadece hoşuna gittiği için çalıştığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“30 dolarlık benzini 2-3 dolara alıyorum”

Hacker’ların para kazanabileceği çok fazla alan var. Beni de aslında ergen dönemimde cesaretlendiren bu olmuştu. O dönem 89 model bir Chevrolet’de yaşıyordum ve benzin istasyonlarında çeşitli oyunlarla benzini arabama sayacı oynatmadan alabiliyordum. Sonuç olarak 30 dolarlık benzini 2-3 dolarlık bir fiyata alıyordum.

“Yakalanması gerekenleri yakalatıyorum”

Şu anda bazı girişim şirketlerine yeteneklerimi anlatıyorum. Danışmanlık veriyorum. Yakalanması gereken kişilerin yakalanmaları için kurumlara yardımcı oluyorum. Zoom ile birlikte bile danışmanlık hizmeti veriyorum. Açıkçası 9-5 çalışıyorum. Şu anda yaptığım şey aslında insanların evlerinde huzur içinde uyumasını sağlamak. Dünya kötü insanlarla dolu… Ben de bu huzuru sağlamaya çalışanalrdan biriyim.

“Hacker’lık eskiden eğlenceydi, şimdi ise tehlikeli…”

Ben küçükken, birilerine virüs gönderirdin, bilgisayarıan girerdin ama bu eğlenceydi. İşler dijitalleştikten sonra her şey değişti. Bu işin doğası da vahşice değişti. Toplumda panik ve karmaşa yaratmak isteyenler, korku salmak için çalışmaya devam ediyorlar. TikTok’taki algoritmaların düzenine bakın, ya da İzlediğiniz videolarla ilgili reklamların sürekli olarak karşınıza çıkmasına… Bu teknoloji ileriki bir dönemde size karşı silah olarak çıkarılabilir.

“Kripto paralar ya da bankadaki varlıklar çalınmak isteniyor”

Bu yüzden evet, işler daha karanlık ve kötü hale gelmeye başladı. Her gün daha fazla insan, başkalarının kripto paralarını ya da geleneksel bankacılık sistemindeki paralarını alarak kendi zenginliğini yaratmak istiyor. Hükumetlerin şu anda yazılım savaşlarına başlıyor olması da korkutucu. Maalesef insanların gelecekte tartışacağı konular da bunlar olacak.

“Çalışmak zorunda değilim, 7 milyar dolarlık Bitcoin’im var”

Bana büyük bir amaç uğruna yapılan çalışmaların bir parçası olup olmayacağım sorulduğunda, bu beni heyecanlandırmıştı. Daha önce de söyledim. Ben yaptığım işi sevdiğim için çalışıyorum. Pazartesi’den Cuma’ya kadar çalışıyorum evet, 9-5 arası çalışıyorum ama sevdiğim için. Ben istediğim için… Yoksa hiç çalışmama gerek yok. Zaten yeterince zenginim, 7 milyar dolar değerde Bitcoin’im var. Her zaman normal bir hayatım olsun istedim. Hep normal bir insanın yaşamını merak ettim. Trene binmek, sabah erken kalkıp şehir merkezindeki işe gitmek gibi…

Fakirlik benim için hiçbir zaman motivasyon olmadı. Kızım doğduğunda ben zaten 18 yaşındaydım. 2 sene yemek fişi kuyruklarında bekledim o dönem. Zaten fakirdim her zaman… Ben sadece doğru olanı yaptım.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap