Ünlü Giysi Markası Gap, NFT Kesimine Giriyor

Ünlü Giysi Markası Gap, NFT Kesimine Giriyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Giysi Markası Gap, NFT Kesimine Giriyor

Dünya çapında bir giyim perakendecisi olan Gap, Tezos aracılığıyla ilk NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gap’ın NFT koleksiyonu, reklam öğeleri için “oyunlaştırılmış bir dijital deneyim” sunuyor ve müşterilerin dijital olarak tahsil edilebilir bir Gap kapüşonuna sahip olmalarını sağlıyor. Gap, sınırlı sayıda dijital kapüşonlu NFT koleksiyonunu satışa sundu.

Gap NFT’leri Sanatçı Brandon Sines Tarafından Tasarlandı

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Giysi Markası Gap, NFT Kesimine Giriyor 1

Gap, NFT projesini Çarşamba günü web sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu. Yeni koleksiyonların Frank Ape NFT’lerini oluşturan sanatçı Brandon Sines ile ortaklaşa tasarlandığı belirtildi.

Sines, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

”Gap ile olan bu ortaklıkla, tarihin en klasik markalarından biriyle işbirliği yaparken Frank Ape’nin güzel mesajlarını ifade etmeme izin verdiği için yaratıcı döngü tam bir çember haline geldi. Üzerinde çalıştığımız fiziksel ve dijital parçaları dünya çapındaki Gap ve Frank hayranlarıyla paylaşmak için sabırsızlanıyorum.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Giysi Markası Gap, NFT Kesimine Giriyor 2

NFT’ler Satışa Çıktı

Koleksiyon Common, Rare, Epic ve One of a Kind şeklinde dört seviyede sunuldu. Common NFT’ler 13 Ocak’ta saat 09.00’dan 15 Ocak’ta saat 08.59’a kadar satışta kalacak.

Daha sonra Rare ardından Epic NFT’ler sunulacak. Son olarak, türünün tek örneği olan One of a Kind NFT, 24’ünde saat 9’da başlayarak açık artırma ile satılacak.

Gap, NFT’lerini Tezos Ağında Satışa Sundu

Gap, hissesini kanıtlayan konsensüs mekanizması sayesinde kendisini daha enerji verimli olarak pazarladığı Tezos aracılığıyla koleksiyonunu başlattı. Enerji kaygılarının NFT’ler ve çeşitli alt toplulukların sorun çıkardığı daha geniş kripto alanı için kötü PR olduğu bilinmektedir.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap