Ünlü Girişimci: Libra, 2019’da Başarısız Oldu

Ünlü Girişimci: Libra, 2019’da Başarısız Oldu

Paylaş
Ünlü Girişimci: Libra, 2019’da Başarısız Oldu

Ünlü girişimci Richie Hacker, kaleme aldığı köşe yazısında kripto para sektörünün 2019 yılına damgasını vuran projenin Facebook’un kripto parası Libra olduğunu söyledi.

‘Şu An İçin Çözüm Sunmuyor’

Libra’nın birçok kişi tarafından merakla beklendiğini ve takip edildiğini ifade eden Hecker, buna karşın Facebook’un kripto para projesinin şu aşamada bir çözüm sunmaktan uzak olduğunu belirtti. Hecker, Libra’nın 2019 yılı için başarısız olduğunu ifade ederken, projenin şu anki halinin de başarısız olmaya mahkum kalacağını belirtti.

Libra’nın regülasyon konusunda yaşadığı sıkıntılara da değinen Hecker, şu anda Libra’nın içinde tam olarak hangi ürünlerin yer alacağının bilinmemesinin, regülatör kurumlar için büyük bir kafa karışıklığı yarattığına vurgu yaptı.

Aynı zamanda bu ürünün nasıl sınıflanacağı konusunda da farklı görüşler olduğunu aktaran ünlü girişimci, projenin onay alması durumunda dahi, şu anki durumu ile insanlara gerçekten çözüm sunabileceğini düşünmediğini de sözlerine ekledi.

Yavaş Bir Büyüme İzlenmeli

Libra’nın şu anda global bir ödeme sistemi kurmaktan öte, sadece Amerika özelinde çalışacak bir sistemle yola çıkmasının daha doğru olacağını ifade eden Hecker, ancak ABD’de başarılı olunduktan sonra diğer ülkelere doğru bir büyüme planının izlenebileceğini söyledi.

Bu sayede Libra’nın farklı regülatörler, kültürler ve alt yapılar ile uğraşmak zorunda kalmadan daha rahat bir başlangıç yapacağını belirten Hecker, ABD özelinde yerleşmiş bir ödeme sisteminin de Çin hariç her yerde büyük bir saygı göreceğini belirtti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap