Ünlü fon yöneticisi Citrone, Bitcoin’deki volatiliteyi iyi değerlendirdi

Ünlü fon yöneticisi Citrone, Bitcoin’deki volatiliteyi iyi değerlendirdi

Paylaş
Uzman Coin: Ünlü fon yöneticisi Citrone, Bitcoin’deki volatiliteyi iyi değerlendirdi

Geçtiğimiz sene Aralık ayı sonunda önce 20 bin dolar barajını geçen Bitcoin, sert bir yükseliş hareketi başlatıp Nisan ayında 64 bin dolara kadar çıkarken, Mayıs ayında ise Çin yasaklarıyla gelen büyük bir geri çekilme yaşamıştı.

15 binden aldı, 45 binden satıp…

Ünlü serbest fon yöneticisi ABD’li Robert Citrone’nin de katıldığı özel bir etkinlikte bulunan ve isminin paylaşılmamasını isteyen bir işadamı ise Bloomberg’e yaptığı açıklamada, Citrone’nin 15 bin dolardan Bitcoin aldığını ve gelen yükseliş hareketiyle 45 bin dolardan satış yaptığını açıkladığını söyledi.

İsmi açıklanmaya işadamı Citrone’nin yaz aylarındaki düşüşü de değerlendirdiğini ve Bitcoin’in 30 bin dolara düştüğü Temmuz ayında yeniden alım yaptığını belirtti.

Ne kadar yatırdığı belli değil

Citrone’nin Bitcoin’e ne kadar yatırım yaptığı bilinmiyor ancak Bloomberg’in haberinde, 56 yaşındaki yöneticinin fonunun Bitcoin fiyatı geçtiğimiz sene 15 bin dolar olduğu dönemde %55 arttığı belirtildi. Fon bu sene ise %19’luk yükseliş gösterdi.

Citrone kısa süre önce hisse senetleri piyasasında 2022’nin ilk çeyreği itibariyle bir düzeltme beklediğini ve bu dönemin riskli yatırım varlıkları için zor olacağını belirtmişti. Başarılı serbest fon yöneticisi, gelişmekte olan piyasaların ve ABD’deki küçük ölçekteki şirketlerin de bu düzeltmeyi çok daha sert yaşayacağı tahmininde bulunmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap