Ünlü Finans Kuruluşu: Ripple, Bitcoin’i Geçecek

Ünlü Finans Kuruluşu: Ripple, Bitcoin’i Geçecek

Paylaş
Ünlü Finans Kuruluşu: Ripple, Bitcoin’i Geçecek

Japonya’nın ünlü finans kuruluşu SBI Holding’in CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kitao yaptığı açıklamada, Ripple’ın dünya çapında kabul görmesi için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti. Ayrıca Ripple’ı kripto para dünyasında Bitcoin‘i geçerek birinci sıraya oturtmak için de yoğun mesai harcadıklarını da açıkladı.

Japonya’da faaliyet gösteren ve kripto para piyasasının öncülerinden olan Coin Post ile yapılan röportajda Kitao, sanal para dünyasının kısa zaman içerisinde eski gücüne kavuşmasında Ripple’ın öncülük edeceğine inandığını belirtti. Kitao ayrıca, Corda Settler’ın da kripto para dünyasında Ripple’ın başarıya ulaşmasında en büyük nedenlerden biri olarak görüyor. Corda Settler, geleneksel paralarla sanal paralar arasında işlem yapabilmek maksadıyla tasarlanmıştır. R3 ise kısa zaman içerisinde Ripple platformunda kullanılacak ilk sanal varlık olacak.

SBI Holding’in CEO’su Yoshitaka Kitao, kripto paraların son bir yıl içerisindeki durumunu da ele aldı. Kitao, “2018 yılının başı itibariyle kripto para piyasası adeta çakıldı. 2017 yılının sonlarına doğru yakalanan o pozitif ivmeden çok uzak bir tabloyla karşı karşıya kaldık. Yatırımcılarda bu pozisyonda, ellerindeki tüm varlıkları satmak mecburiyetinde kaldı. Sonuç olarak 2018 yılı kripto para piyasası için oldukça zor geçti.” Açıklamasında bulundu. Açıklamanın devamında ise Kitao, 2019 yılı itibariyle kripto para piyasasına Ripple’ın öncülük edeceğini vurguladı ve bu yolda ellerinden gelen her türlü çabayı da göstereceklerini ifade etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap