Ünlü CEO ve Analist Korkuttu: Bu Altcoin’de Çöküş Bekleniyor!

Ünlü CEO ve Analist Korkuttu: Bu Altcoin’de Çöküş Bekleniyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü CEO ve Analist Korkuttu: Bu Altcoin’de Çöküş Bekleniyor!

Kripto para piyasası iyi hafta geçirmedi. Ana itici güç olarak Ukrayna ve Rusya arasındaki jeopolitik kargaşanın etkileri Bitcoin, Shiba Inu, Polygon, Cardano, Litecoin ve çoğu altcoin projesinden %20’den fazla sildi. Analistler, ETH yatırımcıları için daha fazla kayıp tahmin ederken, ünlü CEO’larda fiyat beklentilerini paylaşıyor…

Lider altcoin projesini neler bekliyor?

Benjamin Cowen ile başlayalım. Popüler kripto analisti Ethereum’un (ETH) düzeltme aşamasının hala devam ettiğini söylüyor. Cowen’e göre, Ethereum’un düşüşe başlamadan önce boğa piyasası destek bandına bile ulaşamaması, açık bir zayıflık göstergesi. Bu 21 haftalık EMA çizgisiyle ETH fiyatının ilişkisine dayandırılabilir:

Görünüşe göre burada bir çeşit reddedilme ile karşılaşacağız. Yakınlaştırırsanız oraya bile varamadık. Geri çevrilmeden önce 21 haftalık EMA’ya bile ulaşamadık, bu da dürüst olmak gerekirse oldukça zayıf görünüyor.

BTC Piyasası: Ünlü CEO ve Analist Korkuttu: Bu Altcoin’de Çöküş Bekleniyor! 1

Boğa piyasası destek bandını geri alamadığı için kripto uzmanı Ethereum ve Bitcoin’de (ETH/BTC) benzer şekilde olumsuz sinyaller tespit ediyor:

Ethereum/Bitcoin kendi boğa piyasası destek bandı tarafından reddediliyor. Bunlardan herhangi birinin yükselişe geçtiğini söylemek benim için zor. Bitcoin veya Ethereum yükselişte görünüyor demekte zorlanıyorum. İkisi de şu anda yükseliş eğiliminde görünmüyor.

BTC Piyasası: Ünlü CEO ve Analist Korkuttu: Bu Altcoin’de Çöküş Bekleniyor! 2

Cowen, 2.000 doların altında işlem gören Ethereum’un gidişatının aşağı yönlü olduğunu düşünüyor:

Hala kabaca 1.700 dolar ile 4.000 doların biraz üzerinde olan makro aralığımızdayız. Ancak, geri çekilip en azından bu seviyeyi (1.700 dolar) tekrar test etmemizin daha muhtemel olduğuna inanıyorum.

Ünlü CEO’lardan korkutan Ethereum tahmini

Kripto topluluğu için bir sosyal ağ olan Sahicoin’in CEO’su Melbin Thomas, teknik analizlerin Ethereum’da 1.700 doları işaret ettiğini söyledi. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi haftalık destek 2.000 dolar civarında, ancak Thomas bu seviyenin altına düşebileceği konusunda uyarıyor.

BTC Piyasası: Ünlü CEO ve Analist Korkuttu: Bu Altcoin’de Çöküş Bekleniyor! 3

Otomatik trade hizmeti veren kripto borsası Mudrex’in CEO’su Edu Patel de aynı fikirde. Yakın tarihli bir röportajda şunları söyledi:

Ethereum, 2.200 dolar ve 1.850 dolarda birden fazla güçlü destek seviyesine sahip. Yakın gelecekte ETH’nin 1.800 doların altına düşme olasılığı çok düşük. Ancak bu olursa, büyük bir satın alma fırsatı olacak.

Sonuç olarak, uzmanlara göre Ethereum’un düşüş ivmesi derinleşebilir. The Times of India röportajında EarthID strateji başkan yardımcısı Sharat Chandra, Ethereum’un aşağı yönlü fiyat hareketlerine devam etmesini beklediğini söyledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap