Ünlü CEO, Sepetindeki 5 Altcoin’i ve Öngörülerini Paylaştı!

Ünlü CEO, Sepetindeki 5 Altcoin’i ve Öngörülerini Paylaştı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO, Sepetindeki 5 Altcoin’i ve Öngörülerini Paylaştı!

Eski bir Goldman Sachs traderı ve kripto kurucusu olan Ming Wu, yatırımcıların faiz oranları üzerinde spekülasyon yapmasına izin veren merkezi olmayan bir türev borsasını neden başlattığını açıklıyor. Ayrıca DeFi’deki iki önemli trendi ve portföyündeki beş potansiyeli olduğunu düşündüğü altcoin projesini paylaşıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak Ming Wu’nun paylaşımlarını okuyucularımız için hazırladık.

Kripto piyasasına geçiş ve Strips Finance’in doğuşu

Yüksek frekanslı bir ticaret şirketi olan Goldman Sachs ve Blockchain şirketi Paxos’u kapsayan bir ticaret kariyerinde Ming Wu, hisse senetlerinden hisse senedi endeksi vadeli işlemlerine ve oradan kripto para birimlerine kadar her şeyle ilgilendi. Ancak, traderın ilgisini gerçekten çeken, merkezi olmayan finans veya yazılım tarafından otomatikleştirilen finansal faaliyetler. Ming Wu bir röportajda, şunları söylüyor:

DeFi’nin bu teknolojinin en iyi kullanım örneklerinden biri olduğunu ve muhtemelen Satoshi’nin dijital bir finansal altyapıya hizmet etmek için dijital para birimi olarak Bitcoin oluşturduğunda hayal ettiği şey olduğunu anladım.

İlk olarak, traderların kripto varlıklarını stake ederek veya ödünç vererek potansiyel olarak yüksek getiri elde ettiği, verim çiftçiliği adı verilen popüler bir yatırım stratejisi aracılığıyla DeFi ile uğraştı. Verim çiftçiliği, üç basamaklı yıllık yüzde verim kadar yüksek verimler üretebilirken, oynaklık, kalıcı kayıp, halı çekme, bilgisayar korsanlığı ve dolandırıcılık gibi risklerle dolu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO, Sepetindeki 5 Altcoin’i ve Öngörülerini Paylaştı! 1

Potansiyel tehlikeler Wu’nun gözünden kaçmadı. Kısa süre sonra, mahsul çiftçiliği getirilerini kolay ve uygun bir şekilde koruyabileceği yerlerin eksikliğinden dolayı hüsrana uğradı. Getirileri ve trade getirilerini korumak için bir şeyler inşa edebilecek çeşitli projeler bulmaya çalışmak için birkaç ay harcadım ve boş çıktım” diyor.

Dünyanın ilk merkezi olmayan faiz oranı türevleri borsası olduğunu iddia eden ve yatırımcıların faiz oranlarını takas etmesine, spekülasyon yapmasına ve hedge etmesine olanak tanıyan Strips Finance’in doğuşu da bu şekilde oldu. Ethereum katman-ikinci ağ Arbitrum üzerine inşa edilen borsa, faiz oranlarının trade’i ve fiyatlandırılması için bir mekan olarak hizmet ediyor.

Faiz swap piyasasına DeFi üzerinden erişim

Tecrübeli bir trader olan Ming Wu, geleneksel finansta faiz oranı takaslarının önemini çok iyi biliyor. Strips Finance’in teknik incelemesine göre, traderların bir dizi nakit akışını başka bir nakit akışıyla değiştirmesine izin veren bu OTC faiz oranı türevleri, 2020’de günlük 6,5 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir günlük hacme ulaştı ve bunların çoğu, riskten korunma ve spekülatörlere atfedildi. Ming Wu, şunları ifade ediyor:

Dünyadaki en kritik finans piyasası ama yine de çoğu insan bu piyasaya katılma yeteneğine sahip değil. Faiz oranı piyasası her zaman giriş için çok yüksek bir engele sahip olmuştur ve sadece ISDA anlaşması olan kurumlar ve fon yöneticileri bu piyasaya katılma ayrıcalığına sahiptir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO, Sepetindeki 5 Altcoin’i ve Öngörülerini Paylaştı! 2

Ming Wu’ya göre, Strips Finance kullanıcıları faiz oranı piyasasına erişimi genişletmek için DeFi borç verme platformlarında faiz oranlarını ve merkezi kripto borsalarındaki fonlama oranlarını trade edebilir, spekülasyon yapabilir veya hedge edebilir. Ekibin ayrıca güvenli gecelik finansman oranını (SOFR) ve potansiyel olarak Fed Fonları oranını da eklemek için çalıştığını da sözlerine ekliyor.

Faiz oranlarıyla işlem yapmak, en fazla matematiksel düşünen traderlar için bile kolay bir iş değil. Ming Wu, ‘basit karmaşıklık’ felsefesi göz önünde bulundurularak inşa edilen Strips Finance’in faiz oranı takaslarının tüm karmaşıklıklarını soyutlamayı amaçladığını ve kullanıcılara basit bir arayüz bıraktığını söylüyor.

Elbette, tüm DeFi protokollerinde olduğu gibi, yatırımcıların faiz oranlarına ilişkin bahislerinin sonuç vermemesi durumunda ağır kayıp riskleri var. Marj teminat oranları minimumun altına düşerse pozisyonları da tasfiye edilebilir. ABD’de DeFi kredilerinin artan düzenleyici incelemesi gibi diğer riskler de devreye girebilir.

2 DeFi trendi ve 5 potansiyeli olan altcoin projesi

DeFi alanında bir dizi yeni ürün lansmanına rağmen, sektördeki birçok mavi çipli token, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığından beri dik düşüşler gördü. Bu arada, DeFi Llama’ya göre, DeFi uygulamalarında kilitlenen toplam değer de Aralık ayında 256 milyar dolardan 208 milyar dolara geriledi.

“Mevcut piyasa fiyatı hakkında çok fazla düşünmüyorum çünkü önümüzdeki 5 ile 10 yıl boyunca inşa edilecek alandayız” diyen Ming Wu, firmanın geçen yıl Multicoin Capital, Sequoia Capital India, Fabric Ventures ve Morningstar Capital’den 8,5 milyon dolar topladıktan sonra üzerinde çalışması gereken çok şey olduğunu da sözlerine ekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO, Sepetindeki 5 Altcoin’i ve Öngörülerini Paylaştı! 3

Bu günlerde aktif olarak trade yapmak yerine, DeFi alanındaki değişen trendleri yakından takip ediyor. Dikkatini çeken şey, Gearbox Protocol (GEAR) gibi protokollerin oluşturmaya çalıştığı on-chain ana aracılıkların ‘çok ihtiyaç duyulan hizmet’ olduğunu belirtiyor. Kayda değer bir başka eğilim, sektör büyüdükçe daha fazla insanın arayacağını düşündüğü sabit faizli borç verme ve borçlanmanın devam eden büyümesi.

DeFi’ye olan yüksek inancının bir işareti olarak, Ming Wu’nun kripto portföyü, Aave (AAVE), Compound (COMP) ve Uniswap (UNI) dahil olmak üzere ‘DeFi ekosisteminin yiğitleri’ dediği altcoin projelerinden oluşuyor. Ming Wu, portföyünde ayrıca Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) bulundurmanın yanı sıra, kendi trade platformu Strips Finance’in yerel tokeni STRP’yi de elinde bulunduruyor.

on dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap