Ünlü CEO: Param Bu Altcoin’de! Çok Pahalı Olacak

Ünlü CEO: Param Bu Altcoin’de! Çok Pahalı Olacak

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü CEO: Param Bu Altcoin’de! Çok Pahalı Olacak

“The Merge” olarak da bilinen Ethereum 2.0 yükseltmesinin Haziran ayının sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor. The Crypto Banter’ın kurucusu ve sunucusu ve ve OnChain Capital’in CEO’su Ran Neuner, lider altcoin için bu gelişmeyi “bugün kriptodaki en büyük haber” olarak nitelendiriyor.

Bitcoin ile Ethereum karşılaştırması

Uzmanlara göre, geliştiriciler Ethereum’un Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) Blockchain’lerin birleşimini başarıyla test etti ve bu da ETH staking’in %10 ila %15’e varan verimler üretmesini sağlayacak. Ran Neuner, verdiği bir demeçte, “Birleşme”nin Ethereum’un karbon ayak izini önemli ölçüde azaltacağını belirtiyor ve şunları ekliyor:

PoW, kripto para madenciliği veya işlemleri kanıtlamanın çok yüksek elektrik tüketimi, çok yüksek ekipman tüketimi yoludur. Ve Bitcoin’in karşılaştığı en büyük eleştirilerden biri.

BTC Piyasası: Ünlü CEO: Param Bu Altcoin’de! Çok Pahalı Olacak 1

Ünlü CEO, Ethereum’un zamanla arzının daralacağını da söylüyor. “Şu anda çok, çok ilginç olan ikinci şey, Ethereum’un sınırsız bir arzı var” diyen Ran Neuner, şunları söylüyor:

Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı bir arzı var ama Ethereum’un sınırsız bir arzı var, bu da teorik olarak ETH’yi sonsuza kadar basmaya devam edebileceğiniz ve Ethereum’un kıt olmadığı anlamına geliyor.

“Bitcoin mi yoksa lider altcoin mi? Benim param ETH’de”

Ancak, Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Ethereum’un yanma mekanizması adı verilen başka bir mekanizması da var. Her işlem tamamlandığında belirli sayıda Ethereum yakılıyor. Ran Neuner, böylece her gün oluşturulan Ethereum miktarı olan ETH emisyonlarının %90 oranında azaltılacağını kaydediyor.

‘The Merge’, token stake edildiğinde Ethereum sahiplerini daha yüksek verimle ödüllendirecek. “Bugün Ethereum’u stake etmenin getirisi %3,9” diyen Ünlü CEO, birleşme gerçekleştiğinde, Ethereum’un getirilerinin yılda %10 ila %15 arasında olacağını belirtiyor.

BTC Piyasası: Ünlü CEO: Param Bu Altcoin’de! Çok Pahalı Olacak 2

Teoride, yanma hızı yeni ETH’lerin oluşturulma hızını aşarsa, Neuner bunun “binlerce yıl” sürebileceğini belirtse de, Ethereum arzı sıfıra yaklaşana kadar süresiz olarak küçülür. Ran Neuner’a göre, Ethereum deflasyonist hale geliyor, yani şimdi, enerji açısından verimli, deflasyonist bir varlık var.

Ünlü CEO, daha fazla büyüme gördüğü için Bitcoin’e kıyasla lider altcoin Ethereum’a daha fazla yatırım yapıyor. Bununla birlikte, Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’i geçeceği teorisi olan ‘Ethereum Flippening‘in yakın zamanda gerçekleşeceğini düşünmüyor. Ran Neuner, şunları söylüyor:

Flippening, bu biraz iddialı. Şimdilik bana sorarsanız, kafanıza silah dayayıp sadece bir tanesine yatırım yapabilir misiniz, Bitcoin mi yoksa lider altcoin mi? Benim param ETH’de.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap