Ünlü CEO: Kurumsal Para Bu Altcoin İçin Yağacak!

Ünlü CEO: Kurumsal Para Bu Altcoin İçin Yağacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO: Kurumsal Para Bu Altcoin İçin Yağacak!

Digital Ascension Group Yöneticisi ve Beyond Broke LLC’nin CEO’su Jake Claver, kurumsal yatırımcıların akın edeceği bir altcoin projesinden bahsetti.

Beyond Broke CEO’su, bu altcoin’in kurumsal ilgide tepe yapacağını söylüyor

Ünlü yönetici, SEC ve Ripple davası sona erdiğinde XRP’nin ABD’deki tek düzenlemeye tabi kripto para olarak öne çıkacağını söylyüor. Claver’a nazaran bu, XRP’yi eşsiz bir pozisyona yükseltecek. Ayrıyeten, kurumsal benimsemeyi artıracak ve borsalarda daha fazla hacim kazanmasını sağlayacak.

Claver, Black Swan Capitalist YouTube kanalında yaptığı açıklamalarda, “Davanın birkaç farklı sorunu çözdüğünü düşünüyorum. Diyelim ki bu varlıklarla ilgili Kongre mevzuatı gelmeden sona eriyor, net olan tek şey XRP olacak” diye vurguladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO: Kurumsal Para Bu Altcoin İçin Yağacak! 1

Claver ayrıyeten şunların altını çizdi: “Peki, her şey havada iken bu finans kurumları ne yapacak? Onlara bir atama mı verilecek? Sahip oldukları her şeyden atlayacaklar ve (XRP’ye) buna akacaklar. Pekala, tüm bu hacim değiş tokuşa geçtiğinde ikincil piyasada fiyat nasıl görünüyor?”

Jake Claver’a nazaran SEC davasının potansiyel etkileri

Claver, birçok insanın inandığının bilakis, SEC davasının aslında XRP için yarar sağlayabileceğinin altını çiziyor. Topluluğun, davanın potansiyel yararlarına dikkat etmeden yalnızca olumsuz tesirlerine odaklandığına dikkat çekiyor.

Claver’ın son yorumları, SEC davasının XRP için oyunun kurallarını değiştirebileceği fikrini yansıtıyor. Tanınan olarak BitBoy olarak bilinen Ben Armstrong, daha evvel XRP’nin deneme sürecinden geçtiğimi söylemişti. Ayrıyeten, menkul değer olmayan olarak sınıflandırılan tek altcoin olarak öne çıkacağından bahsetmişti.

XRP menkul değer olarak beyan edilirse ne olur?

Claver, bu türlü bir durumda, XRP’de süreç ileten kurumların bu süreçleri kolaylaştırmak için bir komisyoncu-satıcı lisansı alması gerekeceğini ileri sürdü. Ayrıyeten, kıymetli sonuçlardan birinin vergilendirme yaklaşımı olacağını kaydetti.

İnsanların şu anda elinde tutmamasının yahut kullanmamasının ana nedeni, nasıl vergilendirileceğini bilmemeleri – bu bir para ünitesi mi, bir emtia mı, bir menkul değer mi?

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO: Kurumsal Para Bu Altcoin İçin Yağacak! 2

Claver ayrıyeten, XRP’yi menkul değer olarak sınıflandırmanın, onunla ticaret yapacak borsa sayısını sınırlayacağını belirtti. Şunları vurguladı: “Bir menkul değer olarak düzenlenmiş olsaydı, borsaların varlığı ticaret yapma kabiliyetini engellerdi.”

“Ripple uçuşa geçebilir”

Bu ortada, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketinin SEC davasında elde ettiği son üstünlüğün akabinde boğa bayrakları açtı. CEO, Ripple’ın büyümeye hazır olduğunu ve büyümeyi hızlandırmak için kıymetli ölçüde sermayeyi harekete geçireceğini belirtti.

Garlinghouse, Dubai Fintech Zirvesi’nde gerçekleşen röportajında, “Bilançomuzda bir milyar dolardan fazla nakit var. Bunu hem iç büyümeyi hem de satın almalara yönelik büyümeyi artırmak için kullanmayı planlıyoruz” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü CEO: Kurumsal Para Bu Altcoin İçin Yağacak! 3

Ayrıca, Ripple’ın satın almayı düşündüğü şirketler için cazip yerler olarak İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) işaret etti.

Garlinghouse, “Bu teknolojilere dost olan pazarlarda satın alımlar yapmayı planlıyoruz. BAE ve İsviçre’den temsilciler vardı. Bu ülkeler girişimcilere yatırım yapma konusunda netlik sağlıyor. Bu da Ripple üzere daha büyük bir şirketin yatırım yapmasına imkan sağlıyor” dedi.

XRP fiyatı ne durumda? Altcoin boğaları hala güçlü mü?

XRP geçen haftanın en çok kazananlarından biri olarak ortaya çıktı. Btcpiyasasi.com olarak SEC davasından fiyatı harekete geçiren karara bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap