Ünlü broker Iuorio’dan Bitcoin’i yükseltecek 3 sebep

Ünlü broker Iuorio’dan Bitcoin’i yükseltecek 3 sebep

Paylaş
Uzman Coin: Ünlü broker Iuorio’dan Bitcoin’i yükseltecek 3 sebep

ABD’nin küresel piyasalar şirketi CME Group için Bitcoin’deki gidişatı yorumlayan ünlü broker Jim Iuorio, en büyük kripto paranın uzun zamandır beklenen istikrarlı hareketlerine ve de yükselişine artık kavuşabileceğini söyledi ve bunun için 3 sebep ortaya koydu.

“Dolar ve jeopolitik risk”

“Bu 3 maddenin birleşimi Bitcoin’in yukarı yönlü hareketini sağlayabilir” yorumunu yapan Iuorio, ilk sebep olarak ise doların şu anki güçlü duruşunu ve jeopolitik riskleri gösterdi:

“ABD doları şu anda çok güçlü. Bu güç azaldıkça, enflasyon arttıkça ve jeopolitik karmaşa da devam ettikçe insanların, güvenli liman olma durumundan ötürü Bitcoin’e geçtiğini görebiliriz.”

Iuorio’nun söyleidği ikinci sebep ise ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırma politikasını devam ettirecek olması… Bilindiği üzere Fed, Çarşamba günü uzun süredir konuşulan faiz artırımı kararını açıklamış ve 25 baz puan da artırıma gitmişti. Kurum, 2018 yılının Aralık ayından bu yana ilk kez böyle bir adım atmıştı. İki günlük Fed toplantısının ardından ise dolar endeksinde %0.6’lık bir düşüş oldu.

“Regülasyonların artarsa yatırımcılar rahatlar”

ABD’li broker’ın üçüncü öne sürdüğü sebep ise tartışılacak cinsten… Iuorio, Bitcoin’deki yükseliş ve istikrarın yakalanabilmesi için regülasyonların artırılması gerektiğini düşünüyor. Regülasyonların ve piyasadaki açıklığın yatırımcıya güven vereceğini belirten Iuorio, “Bitcoin gibi kripto paralar daha şeffaf ve daha güvenilir oldukça insan -lar onu kullanma konusunda kendilerini daha rahat hissedecekler” dedi.

Ünlü analist, Uzakdoğu’daki gelişmelerin de Bitcoin gidişatını etkileyebileceğini belirterek “Diğer yandan ekonomik krizle boğuşan Çin ve Japonya’nın da destek paketleri açıkladığını görüyoruz. Bazı hükumetlerin de banka varlıklarını aldığına dait haberler görüyoruz” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap