Ünlü Borsadan Çalınan Ethereum Tekrar Harekete Geçti

Ünlü Borsadan Çalınan Ethereum Tekrar Harekete Geçti

Paylaş
Ünlü Borsadan Çalınan Ethereum Tekrar Harekete Geçti

Kasım ayı sonlarında Upbit’ten çalınan 51,7 milyon dolarlık Ethereum hala hareket halinde. Dün, yine başka bir cüzdana 1 milyon dolar değerinde Ethereum aktarımı yapıldı.

2020’ye girdik, ancak Upbit hackerları hala yakalanamadı. Kasımayının sonlarında 51,7 milyon dolarlık Ethereum, Kore borsası Upbit’in sıcakcüzdanından çalınmıştı. Bununla birlikte, fonların hareketi yakından takipediliyor –ve görünüşe göre Ethereum’lar yine hareket halinde.

Whale Alert (@whale_alert), çalınan 7.707 Ethereum’un(yaklaşık 1.1 milyon dolar) bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını bildirdi. Ardındanfonlar şu anda 9.224 Ethereum’u (yaklaşık 1.3 milyon dolar) olan başka biradrese taşındı.

Upbit hackerları bunu paraya çevirmek için çeşitli yollarabaşvurdu, ancak sorun yaşıyor gibi görünüyorlar. Çalınan ETH’ler yakındanizleniyor ve Binance gibi büyük şirketler, borsalarına bu ETH’ler yatırıldığıan fonları donduracağına söz verdi.

Aralık ayında, hackerlar, EOS tokenları aracılığıyla fonlarıaklamaya bile çalıştılar. Bir test aşamasında, merkezsizleşmiş borsa TokenIonile tokenlerini EOS sabitli VEOS’a taşıdılar. Ancak Whale Alert hızlı birşekilde bu aktarımı yakaladı ve ilgililere bildirdi. Upbit hackerleri şu andaçaldıkları fonları nasıl nakite çevirecekleri konusunda sıkışmış görünüyor.Hala bu fonları kimin kontrol ettiği bilinmiyor.

Hackerlar fonları bir borsaya yatırmak gibi bir hata yapmadığı sürece çalınan miktarın yakalanması muhtemel görünmüyor. Şimdilik, “kim kimi kurnazlığıyla yenecek?” oyunundan başka bir şey değil. Upbit hackerları toplamda 342.000 ETH çaldı ve o zamandan veri birçok farklı cüzdana dağıttı. Bu hikayenin 2020’ye de yayılacağı şimdiden belli oldu. Hackerlar muhtemelen kripto para topluluğunun ihtiyatı elden bırakacağı anı kolluyor; ancak eylemleri o kadar yakından izleniyor ki, bunun olması pek mümkün gözükmüyor.

Upbit hack’i ve Ethereum’un bundan nasıl etkilendiği konusunda daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz “Bitcoin Borsası Upbit’ten Çalınan Ethereum Hareket Halinde – ETH Fiyatı Nasıl Etkilenecek?“ isimli haberimizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap