Ünlü Borsa, Ripple Değil: Bu Altcoin’le Paydaşlık Kurdu!

Ünlü Borsa, Ripple Değil: Bu Altcoin’le Paydaşlık Kurdu!

Paylaş
BTC Piyasası: Ünlü Borsa, Ripple Değil: Bu Altcoin’le Paydaşlık Kurdu!

Ünlü kripto para borsası Okcoin, Ripple (XRP)’nin rakibi olan altcoin projesi Stellar’ın (XLM) arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Stellar Development Foundation (SDF) ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Kripto borsası bundan sonra artık Stellar USD Coin’i (USDC) destekleyecek. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Ripple (XRP)’nin rakibi Stellar (XLM), ünlü borsa ile el sıkıştı

Stellar Development Foundation, Stellar’daki USDC’nin, merkezi olmayan ağ üzerinde çapraz para birimi ödemelerine odaklanan hızlı ve ucuz sınır ötesi finansal işlemlere imkan verdiğini söylüyor:

Bu entegrasyon, daha hızlı ve daha ucuz bir USDC’ye erişimi genişletmek için devam eden çabanın bir adımını işaret ediyor. Stellar’da USDC, sıfıra yakın işlem maliyetlerine izin veriyor ve bir işlemin tamamlanması yaklaşık 5 saniye süren inanılmaz hızlı ödeme sağlıyor. Stellar ağındaki giderek artan sayıda işletme ve cüzdan, tekliflerini geliştirmek ve yeni piyasalara açılmak için USDC’den yararlanıyor.

BTC Piyasası: Ünlü Borsa, Ripple Değil: Bu Altcoin’le Paydaşlık Kurdu! 1

Entegrasyon, Okcoin’i ABD merkezli müşterilerin Stellar ağı üzerinden USDC yatırmasına ve çekmesine izin veren ilk borsa haline getiriyor. Konuyu değerlendiren Okcoin CEO’su Hong Fang, şu açıklamayı yaptı:

Stellar USDC’yi ABD piyasasına getiren ilk borsa olmaktan gurur duyuyoruz. Stablecoin’ler, merkezi olmayan ekonomide kritik bir rol oynuyor ve özellikle bu varlık, gerçekten sınırsız bir dijital dolar imkanı sağlıyor. Stellar USDC’nin faydası, hızı ve güvenliği, onu platformumuzla doğal uyumlu bir kripto haline getiriyor.

Stellar’ın yeni ortaklığı, XLM’nin rakibi Ripple (XRP)’nin menkul kıymetler olarak yasadışı satışı iddiasıyla ilgili olarak Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davasındaki gelişmelerin ortasında toparlanmaya çalışırken geldi. CoinMarketCap verilerine göre yazma sırasında Stellar (XLM) son 24 saat içinde %4,24 kayıpla 0,293 dolardan işlem görürken Ripple (XRP) %8,04 düşüşle 0,7922 dolardan el değiştiriyordu. XLM, yaklaşık 4 yıl önce görmüş olduğu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,9381 dolardan %76 iskontolu bulunuyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap