Ünlü Borsa CEO’su: Hindistan Kendi Dijital Parasını Çıkartmalı!

Ünlü Borsa CEO’su: Hindistan Kendi Dijital Parasını Çıkartmalı!

Paylaş
Ünlü Borsa CEO’su: Hindistan Kendi Dijital Parasını Çıkartmalı!

Kripto para birimleri dünyanın dört bir köşesine yayılmaya devam ediyor ve bunun ülkeleri de etkilediği bir gerçek. Çin gibi önde gelen ülkeler kendi dijital paralarını geliştirme konusunda yıllardır çalışsalar da, şu ana kadar büyük çaplı bir ülkeden böyle bir girişimin hayata geçirildiği görülmedi.

Buna ek olarak bazı ülkeler kripto para birimlerini kabul etmek ve çağa ayak uydurmak yerine, teknolojinin karşısına geçmeyi ve bunları yasaklamayı denemeye başladılar. Devasa bir nüfusa sahip olan Hindistan da zor yolu seçenlerden birisi oldu. Kripto para borsalarına hizmet verilmesinin yasaklandığı ülkeden, belki de hiç beklenmeyen bir hamle görebiliriz.

WazirX CEO’su: Hindistan Kendi Kripto Parasını Çıkartabilir

Hindistan tabanlı kripto para borsasaı WazirX’in CEO’su Nischal Shetty, Hindistan’ın yakında kendi merkez bankası dijital para birimini piyasaya sürebileceğini ve sürmesi gerektiğini ifade etti. Shetty, şu an için Hindistan içerisinde kripto paralara yönelik sert bir tutum olmasına rağmen, halkın bunlara iyimser baktığını kaydetti. Özellikle blockchain teknolojisinin dünyanın en yüksek nüfuslu ikinci ülkesinde her şeyi kolaylaştırabileceğini açıklayan Shetty, büyümek için buna ihtiyaç olduğun ifade etti.

Hindistan aslında son günlerde kripto para sektörüne yönelik karışık sinyaller vermeye başlamıştı. Hindistan Başbakanı Narendra Modi‘nin bir kripto para uygulaması geliştiren gence ödül vermesi, sert politikanın değişiyor olabileceğini gösterdi. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap