Ünlü Bitcoin podcast’çisi Peter McCormack büyüdüğü şehrin takımını satın aldı

Ünlü Bitcoin podcast’çisi Peter McCormack büyüdüğü şehrin takımını satın aldı

Paylaş
Uzman Coin: Ünlü Bitcoin podcast’çisi Peter McCormack büyüdüğü şehrin takımını satın aldı

Bitcoin’in 2020 sonundan itibaren başlayan yükselişiyle birlikte büyük şöhret kazanan ünlü İngiliz podcast sunucusu Peter McCormack, çocoukluk hayalini gerçekleştirdi ve doğup büyüdüğü şehrin futbol takımını satın aldı. Programlarında sürekli olarak Liverpool taraftarı olduğunu söylemesine rağmen bunun kendisi için bir çocukluk hayali olduğunu dile getiren McCormack, açıklamayı Twitter üzerinden yaptı.

“Bitcoin standardıyla yönetilecek”

Sözlerine kulüp başkanı olacağını belirterek başlayan McCormack şu ifadeleri kullandı:

“Bedford’un yerel bir futbol takının sahibi olmak benim çocukluk hayalimdi. Ben başkan olacağım ama bu sezon sonuna kadar da koltukta Lui oturacak. Peki plânımız nedir? Premier Lig’e yükselmek. Bunun için 9 kademe birden yükselmeemiz gerekiyor. Ben bir Bitcoin’ciyim. Bu yüzden hedefim büyük. Para ve devleti birbirlerinden ayrıabilirsek bu kulübü Premier Lig’e çıkarabiliriz. Biliyorum insanlar bana gülecek ve benim başarısız olacağımı, boşuna uğraştığımı söyleyecekler. Ancak ben her şeyimi bu kulübe adayacağım. Kulübü bir Bitcoin kulübü gibi yöneteceğim. Bitcoin standardıyla yönetilen bir takım oluşturacağım. Önce Ulusal Lig’e, oradan da Premier Lig’e gitmek istiyoruz. Bunun için iki farklı strateji belirleyeceğiz. Bazı sponsorluk anlaşmaları yaptım bile… Ortalama bir 1. Lig kulübünün seviyesine ulaştık sayılır. 150 milyonluk bir Bitcoin ordusu bu takımın bir parçası olabilir.”

McCormack’in takımının formalarındaki Bitcoin logosu da dikkat çekiyor.

2017 boğasının ardından her şeyini kaybetti

McCormack, 2017 boğa sezonundan önce elinde bulunan varlıkalrının büyük bölümünü Bitcoin ve Ethereum’a yatırdı. Bitcoin’in zirve yaptığı Aralık 2017’de milyon dolar sahibi olan hatta kendi değişiyle 150 BTC’lik bir bakiyeye ulaşan İngiliz podcast’çi, daha sonra ise tüm kazançalrını kaybetti. Yatırımlarını borç alarak yapmamasının şansı olduğunu belirten McCormack, birkaç sene önceki yorumunda, “Kazandığım tecrübe inanılmazdı. Hem fakirliği hem zenginliği tattım. Paramı kaybetmiş gibi hissetmiyorum” demişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap