Ünlü Bitcoin Platformunda, Sonsuz Para Kazanmanın Yolunu Buldular!

Ünlü Bitcoin Platformunda, Sonsuz Para Kazanmanın Yolunu Buldular!

Paylaş
Ünlü Bitcoin Platformunda, Sonsuz Para Kazanmanın Yolunu Buldular!

Kriptokoin.com – Popüler hisse senedi ve Bitcoin ve kripto para ticaret platformu Robinhood Markets Inc’nin sistemindeki bir aksaklık, kullanıcıların sonsuz para kazanmalarına olanak tanıyor.

Bitcoin uygulaması Robinhood’daki bir açık sonsuz borçlanmaya olanak tanıyor

Sektörde ilginç bir gelişme yaşandı ve bu sayede bazı yatırımcılar büyük kaldıraçlı pozisyonlar aracılığıyla sonsuz para kazanmann yolunu buldu. Yatırımcılar, komisyonsuz hisse senedi ve Bitcoin ve altcoin ticaret platformu Robinhood’da sınırsız kaldıraçlı pozisyonlar açmalarına olanak tanıyan bir açık buldular.Yatırımcılar, Robinhood’daki  bu açığı sosyal medya platformu Reddit‘te “sonsuz para hilesi açığı” olarak adlandırdılar.

Bir trader bu açıktan faydalanarak 4.000 dolar depozito ile finanse edilen 1 milyon dolarlık pozisyona sahip oldu. Ancak şirket sözcüsü Lavinia Chirico, Robinhood’un bu istismara açık durumları bildiğini ve doğrudan müşterilerle iletişim kurduğunu belirtti. Ancak bazı yatırımcılar bu açıktan fazlası ile nasiplendi, örneğin bir trader 120.000 Ford hissesi alarak 1 milyon doları aşan bir pozisyon açtı. Benzer şekilde başka bir trader, 3.000 dolar karşılığında 1,7 milyon dolarlık devasa bir pozisyona sahip oldu.

Bazı trader’lar, sınırsız para hilesinden fazlaca faydalandı

Peki bu kadar popüler bir uygulamada sonsuz para kazanılmasına olanak tanıyan açık neydi? Robinhood uygulamasındaki hata, satılan alım opsiyonlarının değerini yatırımcıların satın alma gücüne ilave eden bir açıktan ileri geliyordu.  Bu durumda trader’lara sınırsız parayla işlem yapma imkanı veriyordu. Georgetown Üniversitesi’nde hukuk profesörü olan Donald Langevoort’a göre, sonsuz kaldıraç olarak adlandırdıkları şeyleri kullanan trader’lar para ve menkul kıymet dolandırıcılığından sorumlu tutulabilir. Langevoort konuya yönelik şunları söyledi:

Bir aldatma unsuru varsa, bunu bir sistemdeki bir açıktan yararlanarak elde ettiyseniz, bunun bir menkul kıymet dolandırıcılık davası haline gelebileceğini görebiliyorum. Diğer olasılık, iadeye ilişkin temel tazminat yasasıdır. Ceplerini doldurmak için başkasının hatasını kullanırsan, geri vermen gerekir.

Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili önemli gelişmeler için “Balina Avcısı: Bu Yatırımcı Bitcoin, Ripple ve Ethereum’u İflasa Sürükleyebilir” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap