Ünlü Bitcoin Eleştirmeni, Tüm Bitcoin’lerini Kaybetti!

Ünlü Bitcoin Eleştirmeni, Tüm Bitcoin’lerini Kaybetti!

Paylaş
Ünlü Bitcoin Eleştirmeni, Tüm Bitcoin’lerini Kaybetti!

Ünlü altın yatırımcılarından olan ve bulduğu her fırsatta lider kripto para birimi Bitcoin‘i (BTC) eleştiren Peter Schiff, geçtiğimiz günlerde komik bir durumla gündeme geldi.

Peter Schiff Bitcoin Cüzdanına Erişimini Kaybetti

Schiff, sahip olduğu bütün Bitcoin’leri kaybettiğini açıkladı. Bitcoin cüzdanının “bozulduğunu” iddia eden Schiff, şifresinin artık geçerli olmadığını savunuyor. Şu an Bitcoin’lerinin içsel olarak değersiz değil, aynı zamanda piyasa değerine de sahip olmadığını belirten altın yatırımcısı, Bitcoin’e sahip olmanın kötü bir fikir olduğunu bildiğini de vurguladı.

Aslında durum temel olarak Schiff’in şifresini kaybettiği veya hack’lendiği anlamına geliyor. Schiff, şifresini kaybettiğine yönelik ortaya atılan iddialara “hayır, şifremi kaybetmedim” şeklinde yanıt verse de, kendisi şifre olarak genel anahtarını da kullanıyor olabilir.

Twitter üzerinde Schiff’e yönelik çok fazla dalga geçme odaklı yanıt verildi. Bunun yanı sıra konu Binance CEO’su Changpeng Zhao gibi birçok ismin de gündemine girdi.  Schiff daha önce de düşecek dediği anda yükselen Bitcoin nedeniyle alay konusu olmuştu.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap