Ünlü Bitcoin Borsasıyla Türk Operatörlere Bitcoin’le Kontör Yükleme Devri!

Ünlü Bitcoin Borsasıyla Türk Operatörlere Bitcoin’le Kontör Yükleme Devri!

Paylaş
Ünlü Bitcoin Borsasıyla Türk Operatörlere Bitcoin’le Kontör Yükleme Devri!

Kriptokoin.com – Ünlü kripto para birimi borsası Bitfinex, kullanıcıların anında para yatırma ve çekme işlemlerini yapabilmesi için Lightning Network (LN) desteğini ekledi. Lightning Network, Bitcoin (BTC) için nihai ölçeklendirme çözümüdür ve kullanıcıların ana Bitcoin Blockchain’de sıkışmadan anında işlem yapmalarını sağlar. Bu özellik sayesinde artık kripto borsası Bitfinex üzerinden Türk operatörlere Bitcoin’le kontör yüklemesi yapılabiliyor.

Bitfinex Lightning Network (LN) desteğini ekledi

Bitfinex, piyasadaki en popüler kripto para birimi borsalarından biri ve kullanıcılara yeni ürünler sunmak için çalışıyor. Platformun Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, borsalarının Lightning Network ile para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyeceğini bildirdi. Bu çözüm, bireylerin fon yatırmak veya çekmek için ödenen ücretleri azaltmalarını sağlayacak şekilde 3 Aralık’ta aktif olmaya başladı. Buna ek olarak, kullanıcılar artık kendi Lightning node’sini çalıştırabilecek ve Bitfinex’in ağına bağlanabilecekler. Bitfinex tarafından yapılan resmi duyuru aşağıdaki gibidir:

Lightning Network, Bitcoin Blockchain’deki her şeyi yayınlamak zorunda kalmadan, doğrudan birbirleriyle işlem yapan güvenli bir katılımcı ağı oluşturuyor.

Bu uygulamanın, kullanıcıların borsadan ve tüm kullanıcı deneyiminden memnuniyetini arttırması bekleniyor. Bu gelişme, Lightning Network‘ün sektördeki  şirketler tarafından kitlesel olarak benimsenmediği göz önüne alındığında çok olumlu. Lightning Network veri sitesi 1ml tarafından sağlanan verilere göre, çalışan 10.662 node ve 35.115 kanal var. Aynı zamanda, ağ kapasitesi 843,64 BTC’ye ulaştı ki bu, yazma sırasında 6 milyon dolara eşit.

Artık Bitfinex aracılığıyla Türk operatörlere Bitcoin’le kontör yüklemesi yapılabiliyor

Bitfinex, Lightning Network’ü entegre etmesinden sonra “Bitrefill” aracılığıyla yatırımcıların Bitcoin ile alışveriş yapmasına olanak tanıyan bir platform da açtı. Platforma, Bitfinex’in resmi internet sitesinden erişilebilir. Türk kripto para kullanıcıları, Bitfinex’teki cüzdanlarını kullanarak Skype, Steam, Hotels.com, Reddit, Roblox, Viber, Flightgift, FastBitcoins, Onetify ve Hotelgift harcamaları yapabiliyor. Ayrıca kullanıcılar borsanın bu yeni hizmeti ile Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom hatlarına kontör yükleyebiliyor.

Lightning Network, son yıllarda Bitcoin’i etkileyen ölçeklendirme sorunlarını çözmek istiyor. Yüksek bir ağ kullanımı olduğunda, gerekli tüm işlemleri gecikmeden işleme alabilmek için madencilerin harcadıkları ücret genellikle daha yüksektir. Ücret yüksek talepli dönemlerde çok küçükse, işlem tüm ağın kullanılmasını ekonomik hale getirecek kadar uzun süre işleme alınamaz. Bu nedenle Lightning Network, işlemlerin ana Bitcoin Blockchain dışında işlendiği bir ikinci katman ölçekleme çözümü olarak oluşturuldu. Ücretler LN’de neredeyse sıfır ve işlemler neredeyse anında işlenir. Türk Bitcoin piyasasına yönelik yeni gelişmeler için “Hazırlık Başladı: Binance’den Kritik Türkiye Hamlesi Gelebilir!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap