Ünlü Araştırmacılar, Bitcoin Satın Almanın Zamanını Belirledi

Ünlü Araştırmacılar, Bitcoin Satın Almanın Zamanını Belirledi

Paylaş
Ünlü Araştırmacılar, Bitcoin Satın Almanın Zamanını Belirledi

Kriptokoin.com – Bitcoin’in fiyatı 27 Kasım’da 7.500 ABD dolarını aştığı için, son düşüşe rağmen, uzun vadeli kilit bir eğilim göstergesi BTC biriktirmek için hala iyi bir zaman olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’de eğilim yükseliş mi yoksa düşüş yönünde mi? Analist cevaplıyor

Ecoinometrics ekibi, Bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamaya oranı olan Mayer Multiple’ye atıfta bulunarak en son “Daily Bitcoin Mayer Multiple Report”u yayınladığından beri, Bitcoin fiyatı 7.800 dolara yükseldi. Geçtiğimiz dört günde, Bitcoin fiyatı ABD dolarına karşı yüzde 18’den fazla arttı ve 6.600 dolardan yükseldi. Ancak kripto para bugün ivme kaybetti ve satış baskısı  altında kalıyor.

Bitcoin Mayer Multiple Report (Kaynak: Ecoinometrics)

Kasım ayının ilk üç haftasında yaşanan yoğun satış nedeniyle, teknik analistler son zamanlarda Bitcoin’in iyileşme dönemine gireceği konusunda daha temkinli davrandılar. Tanınmış bir kripto para birimi analisti olan DonAlt, tam bir aylık satıştan sonraki bir haftalık toparlanmanın yükseliş eğiliminin açık bir işareti olarak değerlendirilemediğini belirtti. Analist konuya yönelik şunları söyledi:

Küçük zaman dilimlerinde gösterildiği gibi, 4 haftalık satış ve 1 haftalık toparlanma sonucunda BTC mutlaka yükselişe geçmiyor. Son toparlanmada, “sadece” bu yeşil şamdan öncekinin %50’sini düzeltti. Şahsen ben henüz uzun bir pozisyona girmeyeceğim.

Ecoinometrics ekibi: Bitcoin hala çok ucuz! Satın almak için iyi bir zaman

Ancak popüler analist görüşlerine göre, Bitcoin’in fiyatı, 7.700 doların üstünde tutulursa ve kısa vadede ve aylık BTC mumunun açık olmasıyla birlikte ana direnç seviyelerinin üstüne çıkarsa, potansiyel olarak güçlü bir toparlanma için temel hazırlayabilir. Singapur merkezli bir startup olan LongHash tarafından yayınlanan verilere dayanarak, Bitcoin hala teknik olarak “fazla değerlenmiş” bir varlık olarak değerlendiriliyor.

Token fiyatındaki kabarcık riski (Kaynak: Longhash )

Yine de uzmanlara höre, Ecoinometrics araştırma ekibinin açıkladığı gibi, Bitcoin’in makro eğilimi göz önüne alındığında, kripto para biriminin hala ucuz olduğu kabul edilebilir. Araştırma ekibi konuya yönelik şu önemli detayı paylaştı:

Mayer Multiple, Bitcoin fiyatının uzun vadeli eğiliminden sapmasının bir ölçüsüdür. Tarihsel olarak Mayer Multiple’nin düşük değeri, Bitcoin’in uzun vadeli eğilimine kıyasla ucuz olduğunu gösterir. Bu BTC satın almak için iyi bir zamana işaret ediyor.

Bitcoin’in 10 bin doları geri aramayacağına dair endişeler hala canlı

Genellikle, Bitcoin fiyatı ana alternatif kripto para birimleri ile birlikte hareket ettiğinden, bu olumlu eğilimin son fiyat düşüşüne rağmen piyasanın geri kalanını yükseltecek kadar güçlü olduğu belirtiliyor. Bitcoin’in fiyatı 7.800 doları aştığında, Ethereum, EOS ve XRP gibi diğer altcoin’lerin fiyatları kripto para birimi piyasasındaki ruh halini iyileştirebilecek olan olumlu eğilimler göstermeye başladı. Ancak BTC kısa süre önce tekrar aşağı yönlü bir harekete başladı ve tüm piyasayı düşüş trendine tekrar soktu. Bu nedenle Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 10 bin dolarlık “psikolojik seviyeyi” geri alamayacağına dair endişeler hala canlı.

Aralık 2018’de görüldüğü gibi, BTC’nin etrafındaki duyarlılık Kasım’dan Aralık’a kadar ve sonunda bir sonraki yılın ilk çeyreğine kadar taşınma eğilimindedir. Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yaklaşık yüzde 6 oranında düşüşle 7.365 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 133,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 19,3 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Bitcoin’le ilgili kritik haberler için “Piyasa Düşüşte: 7.200 Dolara Gerileyen Bitcoin’de Sırada Bu Seviye mi Var?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap