Ünlü Analiste Göre Bu Ponzi Projesi Fiyatları Sarsacak Sayıda Bitcoin’i Önümüzdeki Aylarda Piyasaya Sürecek

Ünlü Analiste Göre Bu Ponzi Projesi Fiyatları Sarsacak Sayıda Bitcoin’i Önümüzdeki Aylarda Piyasaya Sürecek

Paylaş
Ünlü Analiste Göre Bu Ponzi Projesi Fiyatları Sarsacak Sayıda Bitcoin’i Önümüzdeki Aylarda Piyasaya Sürecek

Kriptokoin – Bir kripto para analisti, PlusToken dolandırıcılığından başka bir 58.000 Bitcoin’in daha önümüzdeki birkaç ay içinde açık piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

2018’de Güney Kore’de oluşturulan PlusToken, yatırımcılarına “döviz karı, madencilik geliri ve referans programıyla” ortaya çıkan ve üç milyon kayıtlı kullanıcıya hitap ettiği iddia edilen bir Ponzi projesiydi.

Platform yaz aylarında faaliyetine son verdi. Ciphertrace, PlusToken’ın uygulaması ve takas işlemlerinin çevrimdışı hale gelmesiyle yatırımcıların yaklaşık 2,9 milyar dolar kaybettiğini bildirdi.

Sektörde Ergo olarak bilinen bir kripto para analisti, dolandırıcılığın toplam boyutunu değerlendirmekte. Yasadışı kriptoyu izlemeyi zorlaştırmak için 129.000 BTC’nin zaten karıştırıldığını söylüyor.

Bu miktarın satıldığını varsayan analist, daha henüz piyasaya sürülmeyi bekleyen 430 milyon dolar değerinde yaklaşık 58.000 BTC’nin olduğunu söylüyor.

Haziran ayında, dolandırıcılık faaliyetine katılmakla suçlanan altı Çinli vatandaş, Güney Pasifik adası olan Vanuatu’da tutuklandı.

Tutuklamalara rağmen, iddia edilen kripto Ponzi planına şüpheli bağlantıları olan BTC’nin büyük hareketleri devam etti.

Ergo, plana bağlı satışların Bitcoin pazarını zaten etkilediğini düşünüyor.

Peckshield ve Chainalysis gibi adli şirketler, PlusToken’e ait BTC’yi takip ediyor.

Primitive Ventures kurucu ortağı Dovey Wan da, iddia edilen dolandırıcılığı kronikleştirdi, Çin’deki tüccarların, PlusToken’in BTC’lerinden bazılarının spot borsalara gönderildiğine inandığını söyledi.

Bununla birlikte, Londra merkezli TokenAnalyst’in kurucu ortağı olan Sid Shekhar, Bloomberg’e, yaptığı açıklamada bu kripto paraların satıldığına inanmadığını eğer satıldı ise satılan borsalarında PlusToken tarafından kontrol edilen borsalar olabileceğini ifade ediyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap