Ünlü Analist “Ripple’dan Uzak Durun” Dedi ve Bu Seviyelere İşaret Etti!

Ünlü Analist “Ripple’dan Uzak Durun” Dedi ve Bu Seviyelere İşaret Etti!

Paylaş
Ünlü Analist “Ripple’dan Uzak Durun” Dedi ve Bu Seviyelere İşaret Etti!

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’a benzer şekilde, Ripple son zamanlarda çok baskı altında bulunuyor. Geçtiğimiz hafta XRP, 0,24 dolardan şu anki 0,22 dolarlık fiyata kadar düştü. Kripto varlığı şu anda günlük bazda yüzde 4 oranında değer kaybetti ve kısa vadede düşüş eğilimi içinde görünüyor. Popüler bir kripto para analisti 0,25 dolar seviyesinin altındaki son düşüşün ardından Ripple (XRP) fiyatının daha da düşebileceğini iddia ediyor. Ayrıca analist, boğalar ortaya çıkmazsa XRP’nin daha acı verici olumsuzluklarla karşılaşabileceğinden korkuyor.

2019’un en kötü performans gösteren varlıklardan olan XRP artacak mı?

Son zamanlarda XRP’ye çok fazla baskı yapıldı. Şu anda üçüncü büyük para birimi olan Ripple (XRP) 0,22 dolar seviyesinde işlem görüyor. Birkaç gün önce güçlü kripto para, psikolojik olarak önemli olan 0,25 dolar seviyesinin altına düştü. Tanınmış bir kripto para analisti, boğalar ortaya çıkmazsa, XRP’nin daha acı verici senaryolara maruz kalabileceğinden korkuyor. Bu yıl, Ripple pazar genişlemesi konusunda iyi gidiyor. Kasım ayının başlarında Singapur’da gerçekleşen Swell konferansı sırasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın şimdi Ripple teknolojisini test eden 300’den fazla müşteriye sahip olduğunu açıkladı.

Kuruluşlar tarafından kullanılan Ripple ürünleri: xCurrent ve On-Demand Liquidity (eskiden xRapid)’dir. Bunlardan biri havale devi MoneyGram, ABD’den Meksika’ya XRP aracılığıyla para gönderiyor. Bütün bu gelişmelerin, Swell etkinliğinin kendisi de dahil olmak üzere, XRP fiyatını arttırması bekleniyordu. Ancak beklenen fiyat artışı gerçekleşmedi ve pek çok XRP sahibi hayal kırıklığına uğradı. Bazı analistler XRP’deki bu ivme kaybı nedeniyle kronikleşen bir fiyat düşüşüne işaret ediyor.

TraderSZ: XRP fiyatı daha fazla düşebilir ve 0,135 doları bulabilir

Kuşkusuz Ripple’ın XRP’si, 2019’daki en kötü performans gösteren varlıklardan biri oldu. XRP yatırımcıları ne kadar geri dönüş için umutlu olursa olsun, dijital varlık bunun yerine kilit destek seviyelerinin dahi altına geriledi. Şimdi ise popüler bir kripto para analisti olan TraderSZ  kripto paranın fiyatının daha da düşebileceğini ve 0,135 doları bulabileceğini öngörüyor. 39.000’den fazla takipçi olan TraderSZ, XRP’nin potansiyel olarak aşağı doğru spiralini gösteren bir tablo paylaştı. Popüler kripto para analisti konuya yönelik şu paylaşımı yaptı:

Orta aralığın altında kaldığımız sürece XRP/USD’nin bir sonraki harekette 0,135 dolara düşmesini bekliyoruz. Temel olarak, 0,135 dolara yapılan bir hamle, mevcut seviyeye göre yüzde 40’dan daha fazla bir düşüş anlamına gelir.

Düşüşe rağmen Ripple CEO’su inanıyor: XRP fiyatı artacak!

XRP yatırımcıları zor bir yıl geçirdi, ancak bazı uzmanlara göre, RippleNet’in benimsemesiyle kaydedilen büyük ilerleme bir umut ışığı sunabilir. XRP  kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple, bu yıl XRP’nin faydasını artırmak için oyun değiştiren ortaklıklar kurdu. Kriptokoin’in daha önce bildirdiği gibi, şirket yakın zamanda MoneyGram hisse senetlerine yatırım yapmayı tamamladı ve şimdi MoneyGram hisselerinin neredeyse %10’una sahip olacak.

Ripple, defalarca kendini ucuz ve güvenli bir gerçek zamanlı küresel ödeme çözümü olarak tanıttı. Ancak eleştirmenler, kripto para birimleriyle ilişkili yüksek volatiliteye dikkat çekiyorlar. Ancak Ripple, XRP destekli işlemlerin fiat’ın oynaklığının onda biri olduğunu ortaya koydu. Basitçe söylemek gerekirse onlara göre, XRP sınır ötesi ödemeler için on kat daha güvenlidir. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, yatırımcıların kısa vadeli fiyat dalgalanmaları konusunda endişelenmemeleri gerekiyor, çünkü CEO’ya göre RippleNet’ın global ödeme çözümü hız kazandığından XRP’nin fiyatı uzun vadede artabilir. Bu ayın başlarında Garlinghouse XRP ile ilgili görüşlerini şu sözlerle dile getirdi:

İşlemleri daha verimli hale getirmek için dijital varlıkların yapabileceklerinden yararlanmak, bence on yıl sürecek bir yolculuk. Bunu bir maraton olarak tanımlıyorum ve daha iki kilometrelik yol aldık. Bu yüzden kısa vadede XRP’nin fiyatını düşünmüyorum. Eğer XRP’yi mümkün olduğu kadar verimli yapabilirsek, değeri işlemin hızı ve işlemin değeri ile ölçülürse, daha fazla insanın onu kullanacağını düşünüyorum.

Ripple’la ilgili güncel fiyat tahminleri için “Ripple 0’a mı yoksa 60 Dolara mı Gidiyor? Dünyaca Ünlü Analist Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap