Ünlü Analist “Muhteşem Boğa” Dedi ve 3 Altcoin’in Göreceği Zirveleri Açıkladı

Ünlü Analist “Muhteşem Boğa” Dedi ve 3 Altcoin’in Göreceği Zirveleri Açıkladı

Paylaş
Ünlü Analist “Muhteşem Boğa” Dedi ve 3 Altcoin’in Göreceği Zirveleri Açıkladı

Kriptokoin.com – Michael Novogratz “pazarın daha akıllı hale geldiğini” iddia etmesine rağmen, teknik analiz uzmanı Ali Martinez’e göre, birkaç altcoin katlanarak hareket etmeye başlıyor. Örneğin; VeChain, son 22 gün içinde neredeyse yüzde 185 oranında artan bir öfkeli boğa ile karşı karşıya kaldı. Oynaklık diğer kripto para birimleri arasında yayıldıkça, aşağıdaki Ali Martinez’in görüşlerinden derlenen teknik analiz popüler altcoin EOS, Chainlink ve Tezos’un önemli bir fiyat hareketi için hazır olup olmadığını araştıracak.

Ali Martinez: EOS keskin yükselebilir ve 4,50 doları görebilir

Ali Martinez’e göre, 3 günlük grafiğine dayanarak, EOS çift dipli bir model oluşturuyor gibi görünüyor. Bu aynı zamanda yüzde 88,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde oluşturulan “W” modeli olarak da bilinir. EOS olarak geliştirilen bu teknik kalıp 24 Eylül’de 2,40 dolara, 9 Ekim’de 3,37 dolara yükseldi ve 23 Ekim’de tekrar 2,53 dolara geriledi. Çift dip, analiste göre düşüş eğilimi ve yükseliş eğilimi ve momentumda bir değişiklik olduğunu tahmin ediyor. Ancak analiste göre, EOS’un Ekim ayı sonlarında gördüğü yükseliş dürtüsü solmuş görünüyor. Ve bu analiste göre, çift dip modelinin geçersiz olduğuna inanmak için bir neden olabilir. Şimdi, bu kripto 12 saatlik grafikte bir işlem aralığında konsolide oluyor. Ali Martinez’e göre, sırasıyla 3,35 ve 3,62 dolar olan alt ve üst Bollinger bantları bu aralığı tanımlar.

EOS/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Analiste göre, bu destek ve direnç seviyelerinde alım satım yapmak yüksek riskli risk teşkil eder. Bu, eğilimin hangi yönde sonuçlanacağını belirleyememenin bir sonucudur. Analiste göre, Bollinger Bantları, EOS’un 12 saatlik grafiğinde sıkıştığı için keskin bir kopma olasılığı artıyor. Bu nedenle analiste göre, bir ticarete girmeden önce bu aralığın dışında net bir hareket beklemek daha akıllıca olacak. Analiste göre, 3,35 ABD dolarının altında bir kapanış seviyesi, sonraki destek seviyesini 3,10 ABD doları ve 2,70 ABD doları civarında test etmek için bu kripto para birimini yönlendirebilir. Öte yandan analiste göre, EOS’un 3,62 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmasına neden olan hacimdeki bir yükseliş, 3 günlük grafikte görülen çift dip seviyesini doğrulayabilir. Böyle bir yükseliş hareketi, 4,10 ve 4,50 dolara fiyatın yükselmesini sağlayabilir.

Ünlü teknik analist: Chainlink (LINK) 3,60 dolarlık bir hedefe ulaşabilir

Eylül ayının ortasından bu yana Chainlink, fiyatını yaklaşık yüzde 120 oranında yükselten boğa eğilimi yaşadı. Bu kripto para 13 Eylül’de en düşük 1,44 dolardan işlem görerek 13 Kasım’da 3,16 dolara yükseldi. Şu anda analiste göre, LINK yükselen bir üçgenin kopma noktasını tekrar test ediyor gibi görünüyor. Bu teknik örüntü analiste göre, Chainlink’in fiyat hareketi nedeniyle 1 günlük grafikte gelişti. Salıncak yüksekleri ile birlikte yatay bir çizgi ve salıncak düşükleriyle birlikte yükselen bir eğilim çizgisi grafikte belirdi. Analiste göre, üçgenin yüksekliğini en kalın noktasında ölçerek, bu düzen yukarı yönde yüzde 26’lık bir hedef sunar. Analiste göre LINK 2,84 dolarlık destek seviyesinden sıçrayabilirse, 3,60 dolarlık bir hedefe ulaşabilir.

LINK/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Analiste göre, 12 saatlik grafiğine dayanarak, LINK’in %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin tutması gerekecek gibi görünüyor, böylece LINK daha yüksek seviyelere ulaşabilir. Aksi takdirde analiste göre, bu kripto para birimi bir sonraki destek düzeyine 2,66 ve 2,51 dolar seviyelerinde düşebilir. Düşüş etkisine ek olarak analiste göre, eğilimi takip etmek ve momentumunu hesaplamak için yaygın olarak kullanılan Hareketli Ortalama Yakınsama (MACD) göstergesi düşüşe işaret ediyor. Bu zaman aralığına göre, 26-12 saatlik üssel hareketli ortalama, 12-12 saatlik üssel hareketli ortalamayı geçti. Bu çaprazlama analiste göre, aşağı doğru hareket olasılığını arttırıyor. Bu nedenle analiste göre, yüzde 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin gücü, Chainlink’in daha fazla düzeltme veya yükseliş dürtüsü için hazır olup olmadığını belirleyecek.

Ünlü analist: Tezos (XTZ) yüzde 78 fırlayabilir ve 2,17 doları vurabilir

Uzun bir perspektiften bakıldığında Tezos azalan bir paralel kanal içinde konsolide oldu. Analiste göre 19 Mayıs’ta 1,87 dolara ulaştığı için, her XTZ kanalın dibine çarptığında, ortasına veya üstüne sıçradı. Ancak, tepeye çarptığında, kanalın ortasına veya altına düştü. Şu anda analiste göre, bu kripto azalan paralel kanalın tepesinde işlem görüyor. Ve, yukarı doğru kırılmakla tehdit ediyor. Analiste göre, Tezos’un arkasındaki satın alma siparişlerindeki bir artış, kripto paranın bu konsolidasyon aşamasından çıkmasına izin verebilir. Böyle bir yükseliş dürtüsü, kanalın bir boğa bayrağının parçası olduğu fikrine güvenilirlik katar.

XTZ/USD paritesi grafiği – Kaynak: TradingView

Bu analiste göre, Tezos’un bayrak direği olarak bilinen yaklaşık 2 dolara yükselmesinin ardından gelişen bir devam paterni olarak kabul edilir. Ve, önceki trendin aynı yönde bir kopma ile sonuçlanabilecek bayrak olarak bilinen mevcut konsolidasyon dönemi ile başarılı oldu. Bayrak direğinin yüksekliğini ölçerek analiste göre, bu teknik oluşum yukarı yönlü yüzde 78’lik bir hedef tahmin ediyor. Analiste göre doğrulanırsa, XTZ fırlatmaya hazırlanıyor ve 2,17 dolarlık hedefine ulaşıyor olabilir. Bununla birlikte analiste göre, inen paralel kanaldan ayrılmamak, kanalın ortasına veya altına bir geri çekilme sinyali verebilir. XTZ’nin 1 günlük grafiğindeki karşıt görüşler nedeniyle, 12 saatlik grafik daha iyi bir bakış açısı sağlayabilir.

Bu süre zarfında analiste göre, Tezos Bollinger bantları sıkarken %50 ila 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyelerinde işlem görüyor. Analiste göre, sıkıştırmalar düşük fiyat hareketinin bir göstergesidir, ancak genellikle yüksek dalgalanmalarla sonuçlanır. Analiste göre, yüzde 38,2 Fibonacci düzelme seviyesinin kapanması, XTZ’nin dağılmakta olduğu ve kripto paranın yüzde 78’lik bir yükselişe başlayabileceği anlamına gelecek. Bu, 1 günlük grafikte görülen boğa bayrağını doğrular. Bunun tersine analiste göre, yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına kapanmak, 0,90 dolar olan yüzde 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin daha da düzeltilebileceğini gösteriyor. Bu kriptonun arkasındaki satış baskısındaki bir artış analiste göre %78,6 Fibonacci geri çekilme seviyesini 0,64 dolara çıkarabilir.

Sonuç ve uyarı

Şu anda analiste göre, daha önce analiz edilen tüm kripto para birimleri, eğilimlerinin temel noktalarında oturuyor gibi görünüyor. Analiste göre; EOS, LINK ve XTZ, daha yüksek zaman dilimlerinde farklı yükseliş kalıpları oluştursa da son zamanlarda görülen hacim eksikliği, iyimser görünümleri geçersiz kılabilir. Analiste göre, ticarete girmeden önce direnç veya destek seviyelerinin kırılmasını beklemenin akıllıca olmasının nedeni budur.

Bu makale, temel olarak fiyat ve hacim olmak üzere geçmiş piyasa verilerinin incelenmesi yoluyla fiyatların yönünü tahmin etmek için bir yöntem olan teknik analizi içeriyor. Bu makalede sunulan içerik teknik analiz uzmanı Ali Martinez’in görüşüdür. Kriptokoin’de okuduğunuz hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Kripto para alım satımı yüksek riskli bir faaliyet olarak kabul edilmelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce lütfen kendi araştırmanızı yapın ve bir finansal danışmanla görüşün.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap