Ünlü Analist Ethereum Görüşünü Açıkladı: “Hala Sıfırdan Uzak”

Ünlü Analist Ethereum Görüşünü Açıkladı: “Hala Sıfırdan Uzak”

Paylaş
Ünlü Analist Ethereum Görüşünü Açıkladı: “Hala Sıfırdan Uzak”

Kriptokoin – Kendisini kripto karşıtı kampanya yapıcısı olarak tanıyoruz. Bitcoin geliştiricisi Nouriel Roubini yine iş başında. Fakat bu sefer Ethereum’un (ETH) peşinde. Attığı bir tweette Dr. Doom’a göre  ”Ethereum, 0 dolar değerindeki“ temel değer”inden hala çok uzakta yer alıyor. Tıpkı Bitcoin hakkındaki önceki eleştirisinde olduğu gibi Roubini de uzun vadede ETH’nin 0 $ ‘lık bir fiyat işaretine ulaşacağından emin.

Bir süredir, Dr. Doom, Bitcoin de dahil olmak üzere birçok finansal piyasa şüphesiyle kripto para birimini kullanıyor.

Doom ve Ethereum

Roubini’nin (@Noriel) nefretinin şimdi Ethereum’a kadar uzadığı anlaşılıyor. ETH, 1.400 $ zirvesinden % 90 oranında düştü ve 2018’deki en düşük seviyesini kapatmayı hedefleyen serbest düşüşü yaşıyor. Sonuç olarak, Dr. Doom ETH’nin berbat bir konumda olduğuna ancak hala 0 $ ‘dan kilometrelerce uzak kaldığına inanıyor.

Dr. Doom, ETH madenciliğinden kaynaklanan kirliliğin yanı sıra, enerji atıklarının toksik dışsallıkları göz önüne alındığında, Ethereum’un değerinin sonunda negatif olabileceğini iddia etmeye devam ediyor.

Bitcoin’den bahseden Roubini, BTC’nin yalnızca ücretli propagandacıları, dolandırıcılık ordusunu ve düzenlenmemiş açık deniz borsalarını içeren yeni bir suç endüstrisine yol açtığını vurguluyor.

Herhangi Bir Gerçeklik Payı Var mı?

Doom’un iddialarının tersine, Ethereum’un fiyatı kendisiyle ilgili söz söyletmeyebilir zira asıl odaklanılması gereken projenin kendisi. Son zamanlarda, Ethereum sağlam temel ağ geliştirmeleri aldı. Örneğin, bir İspanyol bankası olan Banco Santander, bu yılın başlarında Ethereum kullanarak ilk baştan sona blok zinciri tahvil işlemini gerçekleştirdi.

Ayrıca, uzun zamandır beklenen İstanbul hard forku 4 Aralık’ta hızlı bir şekilde yaklaşmakta ve bu da blok zincirinde altı önemli kod değişikliği getirecek.

Ayrıca, bu ayın başlarında, Fortune, kullanıcıların USD Coin, ETH ve Basic Attention Token gibi varlıkları ödünç almasının yanı sıra borç vermelerine olanak sağlayan Ethereum merkezli bir merkezi olmayan finans platformunun da 25 milyon dolarlık teminat sağladığını belirtiyor.

Sonuç olarak, her şey, Ethereum’un kırılgan bir konumda olduğundan daha çok, zemindeki şeylerin benimsemenin istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdürdüğü için olumlu olduğu gerçeğine işaret ediyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap