Ünlü Analist: Elimdeki Coinlerin Birçoklarını Bu Altcoin’e Taşıyacağım!

Ünlü Analist: Elimdeki Coinlerin Birçoklarını Bu Altcoin’e Taşıyacağım!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ünlü Analist: Elimdeki Coinlerin Birçoklarını Bu Altcoin’e Taşıyacağım!

Bazı analistler ve traderlar, 2021’de yıl sonuna kadar Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağını öngörüyordu. Ancak büyük bir hüsrana uğradılar ve Bitcoin bir süredir 40.000 dolar etrafında dalgalanırken altcoin projeleri de büyük çoğunlukla ona eşlik ediyor. Bugünlerde kripto para piyasasındaki umutsuzluk bazı analistleri farklı kararlar almaya itiyor. Türk kripto para piyasasında tanınmış CryptoKemal takma adlı analist de bunlardan birisi. Popüler analist, elindeki atcoin’leri Ethereum’a taşıyıp, yeniden portföy oluşturacağını söylüyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Analist, altcoin portföyünü Ethereum’a taşıyor

Kripto piyasası, bugünlerde görkemli günlerini aratırken, hem can yakıyor hem de can sıkıyor. Lider kripto Bitcoin (BTC), 30 bin dolarlı seviyelerden toparlandı, ancak 40 bin dolarlı seviyelerde takıldı ve ilerleyemiyor. Altcoin projeleri de liderlerini takip ediyor olmalı ki bazı istisnalar haricinde ona ayak uyduruyor. İşte bu belirsizlik ve durgunluk kripto traderları için sıkıcı olmaya başladı. Türk kripto piyasasında ünlü bir analist olan CryptoKemal, 610 bin Twitter takipçisine yaptığı paylaşımda, piyasada bir yükseliş dalgasında elindeki altcoin projelerini lider altcoin Ethereum’a taşıyacağını açıkladı:

Coinlerde bir dalga yükseliş gelir ise elimdeki coinlerin çoğunu ETH’ye taşıyıp trezora atacağım. Planladığım portföy modeli; %40 NFT %40 ETH %20 USDT (Margin wallet) gibi bir portföy düşünüyorum. Altcoin’ler gerçekten çok yormaya başladı ETH ağırlıklı portföy daha huzurlu.

Analist ayrıca yeni planladığı portföyü hakkında bilgi verdi. Anlaşılan analistin Non Fungible Token (NFT)’lere olan ilgisi portföyüne de yansımış. Çünkü portföyünün %40 gibi önemli bir bölümünü NFT’lere ayıracağını belirtiyor.

CryptoKemal, portföyünün %40’ını ise lider altcoin’e tahsis edeceğini söylüyor. Bununla birlikte ikinci en büyük kripto para olan Ethereum da piyasadan ayrışmış değil. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sıralarda lider altcoin, son 24 saat içinde %0,26 kayıpla 2.761 dolardan işlem görüyordu. ETH, 3 ay önce görmüş olduğu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,891 dolardan %43,51 iskontolu bulunuyor. Son olarak analist, portföyünde kalan %20’yi ise stablecoin Tether (USDT)’ye ayırıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap