Ünlü Analist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Bir Sonraki Adımını Açıkladı

Ünlü Analist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Bir Sonraki Adımını Açıkladı

Paylaş
Ünlü Analist Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un Bir Sonraki Adımını Açıkladı

Kriptokoin.com – Özellikle Çin merkezli olmak üzere birçok altcoin genelinde görülen yüksek oynaklığa rağmen, pazarın geri kalanı fazla hareket etmeden istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Tone Vays gibi sektörde öne çıkan teknik analistlerden bazıları daha aşağı yönde fiyat hareketleri bekliyor. Aşağıdaki teknik analiz ilk üç kripto para; Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP)’da, gerçekten de bir düşüş olasılığı olup olmadığını değerlendirecek.

Ali Martinez: Bitcoin 11.300 dolara yükselebilir veya 7.300 dolara düşebilir

Bitcoin yaklaşık 10.500 dolara yükseldikten sonra 61,8 ve yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesi arasında konsolidasyona başladı. Bu konsolidasyon aşaması teknik analiz uzmanı Ali Martinez’e göre BTC’nin 4 saatlik grafikte azalan paralel bir kanal oluşmasına yol açtı. O zamandan beri, bu kripto kanalın altına her çarptığında, orta ya da üste sıçrıyor. Ancak, üstüne vurduğunda, tekrar orta veya en altına düşüyor. Bitcoin şimdi aşağı yönde kırılmakla tehdit edildiği kanalın dibinde işlem görüyor. BTC yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına kapanabilirse, analiste göre muhtemelen 7.900 dolar civarında bir sonraki destek seviyesine düşecek.  Ayrıca analiste göre, eğer kripto paranın arkasındaki satış baskısı yeterince güçlüyse, 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesini 7.250 dolarda bile test edebilir.

BTC/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Bununla birlikte analiste göre, BTC’yi kanalın tepesine vurarak yukarıdan kapan hacmindeki bir yükseliş, düşüş görünümünü geçersiz kılabilir. Bu durumun 4 saatlik paralel kanalın boğa bayrağının bir parçası olduğu düşünüldüğünde Bitcoin’i daha yüksek seviyelere itebilir. Bu teknik oluşumların bir devamı olarak kabul edilir. Bitcoin yaklaşık 10.500 dolara yükselirken, bayrak direğini kurdu. Analiste göre, şimdi mevcut konsolidasyon periyodu bayrak oluşturuyor olabilir. Talepteki bir artış analiste göre, önceki eğilimin aynı yönde kırılmasına neden olabilir. Bayrak direğinin yüksekliğini ölçerek, bu teknik kalıp kopma noktasına oranla yüzde 25’lik bir artış öngörüyor. Doğrulanırsa analiste göre, Bitcoin 11.300 dolara yükselebilir.

Ünlü analist: Ethereum (ETH) 193,50 dolar seviyesine sıçrayabilir ya da 153 dolara düşebilir

Ethereum’un 25 Ekim’de yaşadığı ani yükseliş, çift ​​dip modelinin geçerliliğini artırma ihtimalini yükseltti. Ether’deki bu teknik gelişme 26 Eylül’de 153 dolara, 11 Ekim’de 198 dolara yükseldi ve sonra 23 Ekim’de tekrar 153 dolara geriledi. Ancak Ali Martinez’e göre ETH’nin Ekim ayı sonlarında gördüğü yükseliş momentumuna devam edememesi de mümkün olabilir. Bu çift ​​dip modelinin geçersiz olduğuna inanmak için bir neden oluşturabilir. Şimdi, bu kripto 177 ile 193,50 dolar arasındaki bir işlem aralığında konsolide oluyor. Burası aynı zamanda yüzde 61,8 ve 65 Fibonacci geri çekilme alanının oturduğu yer. Bu bölgenin altına kapanmak, ETH’de 153 dolara kadar düşüş getirebilir.

ETH/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

ETH’nin 4 saatlik grafiğine göre, TD dizisi kırmızı dokuz şeklinde bir alış sinyali sunuyor. Bu yükseliş sinyali analiste göre, yukarı doğru dört ila on altı saatlik bir düzeltme olduğunu tahmin ediyor. Onaylanırsa analiste göre Ethereum, 193,50 dolarlık direnç seviyesini bir kez daha test etmek için 177 dolarlık destek seviyesinden sıçrayabilir. Bununla birlikte analiste göre, bu sıçramanın kırılmaya yol açıp açmayacağının belirlenememesi nedeniyle, 177 ile 193,50 dolar arasındaki bölgeyi işlem yapılmayan bölge olarak değerlendirmek daha akıllıca olacak. Bu alanın bozulmasını beklemek, içinde işlem yapmaktan daha düşük bir risk seviyesi oluşturur.

Teknik analist: Ripple 0,30 dolara fırlayabilir veya 0,17 dolara düşebilir

XRP, Ağustos ortasından bu yana 0,24 dolarlık destek seviyesi ve 0,30 dolarlık direnç seviyesi içinde yer alıyor. Bu üç aylık konsolidasyon süresi, bu kripto paranın fiyatını tutmaya devam ediyor. Şu anda analiste göre, XRP’nin bu alanın üstünde mi, altında mı olabileceği belli değil. Sonuç olarak analiste göre, bunun içinde ticaretin oluşturduğu yüksek risk nedeniyle bir ticaret dışı bölge olarak kabul edilebilir. Analiste göre XRP’nin arkasındaki tarafsız düşünceye rağmen, TD sıralı göstergesi 1 günlük grafikte alım sinyali veriyor. Bu teknik endeks XRP’nin bir ila dört gün boyunca yükselebileceğini veya yeni bir yukarı sayım başlatacağını tahmin ediyor.

XRP/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Bu nedenle analiste göre, 100 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanış, bu kripto para biriminin 150 günlük hareketli ortalamanın da oturduğu 0,30 dolarlık direnç seviyesini test etmeye çalışacağını gösterebilir. Analiste göre XRP’nin, bu önemli direnç kümesinin üzerine çıkması, 200 günlük hareketli ortalama tarafından sağlanan bir sonraki destek seviyesini test etmek için XRP’yi alır. Bu kripto arkasındaki satın alma baskısı, tüm bu direnç seviyelerini kırabilecek kadar dayanıklı olursa, ticaret dışı bölgenin kırılması gerçekleşecektir. Analiste göre, eğer XRP 0,24 doların altına kapanırsa, muhtemelen 0,20 dolar veya 0,17 dolara düşeceğini belirtmekte fayda var.

Sonuç

Daha önce sunulan teknik analizlere dayanarak, piyasa değerine göre ilk üç kripto para biriminin düşük dalgalanma seviyelerine bakan eğilimlerinde önemli noktalarda durduğu görülüyor. Bitcoin 8.500 doların altında kapanırsa, tüm piyasayı beraberinde sürükleyebilir. Öyleyse analiste göre, BTC 7.300 dolarlık destek seviyesini tekrar test etmeyi hedefliyor olabilir. Bu tür bir düşüş piyasanın geri kalanını etkilerse analiste göre, Ethereum 153 dolara düşecek ve XRP 0,24 dolara kayacak.

Bununla birlikte analiste göre, bu kripto para birimlerinin ardındaki satın alma baskısındaki bir artış, kendi direnç seviyelerini tekrar test etmelerini sağlayabilir. Bitcoin 9.300 dolara, Ethereum 193,5 dolara, XRP ise 0,30 dolara yükselebilir. Ancak analiste göre, eğer hacim yeterince güçlü ise o zaman zirvelerin çok yüksek olması da muhtemeldir. En yeni kripto para tahminleri için “Eski Milyonerden, Ortalığı Karıştıracak Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Öngörüsü” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap