University Of California, Santa Barbara’daki Blockchain Eğitimi Tamamlandı

University Of California, Santa Barbara’daki Blockchain Eğitimi Tamamlandı

Paylaş
University Of California, Santa Barbara’daki Blockchain Eğitimi Tamamlandı

University of California, Santa Barbara’daki (UCSB), bundan bir süre önce başladıkları Blockchain eğitimini başarıyla tamamladılar.

UCSB’de aldıkları Blockchain eğitiminin akreditasyonunu da alan öğrenciler, burada gördükleri eğitimlerle birlikte Blockchain ve DLT dünyasına giriş yapabilecekler.

Eğitim Tamamlandı

Blockchain Acceleration Foundation (BAF) bundan bir süre önce University of California, Santa Barbara’daki öğrencilere Blockchain eğitimi vermeye başladı.

İçinde profesörlerin, Blockchain uzmanlarının ve öğrencilerin yer aldığı BAF, UCSB’deki bilgisayar mühendisliği öğrencilere Blockchain ve DLT ile ilgili bilgiler veriyordu.

BAF Başkanı Cameron Dennis, konu hakkında yaptığı açıklamalarda bu derslerin nasıl başladığını ve UCSB yönetimini nasıl ikna ettiğini anlattı. UCSB yönetimiyle görüşüp onlara Blockchain eğitiminin öneminden bahsettiğini söyleyen Dennis, şunları ekliyor:

Bu dersi vermemizdeki amaç bilgisayar mühendisliği ömürencilerine günümüzde kullanılan sistemlerin yerini alabilecek, şirket yönetimini kökünden değiştirebilecek olan Blockchain teknolojisi hakkında bilgi vermekti.

BAF önderliğinde verilen bu dersleri alan öğrenciler artık Blockchain ve DLT hakkında bilgi sahibiler ve bu sektörlerde bir kariyer seçebilirler.

Ülkemizde de Hacettepe Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi gibi okullarda Blockchain teknolojisiyle ilgili dersler veriliyor, öğrenciler bu teknolojiler hakkında bilgilendiriliyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap