Uluslararası para transferi şirketi TransferGo’nun XRP planı

Uluslararası para transferi şirketi TransferGo’nun XRP planı

Paylaş
Uluslararası para transferi şirketi TransferGo’nun XRP planı

İngiltere merkezli uluslararası para transferi şirketi TransferGo, para transferlerinde Ripple’ın XRP’yi kullanan ödeme çözümü On-Demand Liquidity’den (ODL) faydalanmayı planlıyor.

Ripple ile 2018 yılının Eylül ayında ortaklık kuran şirket, halihazırda RippleNet çözümünü aktif olarak kullanıyor ancak bu ürün, XRP kullanımını gerektirmiyor ve RippleNet üyeleri sadece Ripple şirketinin teknolojisinden yararlanıyor.

TransferGo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Daumantas Dvilinskas, 2020’den itibaren birkaç dakikanın bile çok yavaş olacağını ve bu nedenle ODL’yi kullanmayı planladıklarını söyledi.

CEO ayrıca Ripple’ın dünyanın en büyük küresel sınır ötesi para transferi pazarı olan Hindistan’da TransferGo’ya rekabet üstünlüğü sağladığını ve bugün yılda Ripple aracılığıyla birkaç milyon pound taşıdıklarını ifade etti.

Dvilinskas ayrıca, RippleNet’ten önce şirketinin doğrudan banka ortaklarıyla bağlantı kurması gerektiğini, bunların her birinin farklı bir teknoloji yığınına sahip olduğunu dile getirdi.

CEO, “Ripple ile birlikte insanların sınır ötesi para transferleri için alınan geleneksel işlem ücretlerinde %90’a kadar tasarruf sağlamalarına olanak tanıyoruz.” diyor.

TransferGo’nun planları arasında RippleNet aracılığıyla Güneydoğu Asya, Latin Amerika ve Afrika’da yeni pazarlara açılmak da var. 2012’de kurulan şirket, şu anda 47 ülkede faaliyet gösteriyor ve 22 para birimini destekliyor.

Ripple, geçtiğimiz haftalarda düzenlenen ve yılın en önemli Ripple konferansı olan Swell’de 300 müşteriyi geçtiklerini duyurmuştu. Şirketin XRP çözümünü kullanan müşteri sayısının da 30’un üzerinde olduğu söyleniyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap