Ukrayna’daki Yeraltı Kripto Para Madencilik Tesisi Basıldı!

Ukrayna’daki Yeraltı Kripto Para Madencilik Tesisi Basıldı!

Paylaş
Ukrayna’daki Yeraltı Kripto Para Madencilik Tesisi Basıldı!

Geçtiğimiz günlerde Binance CEO’sunun Ukrayna Grivnası‘nı direkt olarak borsada listeleyeceği haberine rağmen Ukrayna aslında kripto para birimlerine karşı çok sert bir tutuma sahip.

Ülkedeki kripto para faaliyetlerini kontrol altında tutma konusunda çok sıkı olan yetkililer, cezalar konusunda da hiçbir şekilde merhamet göstermemekte. Kripto para birimleri kesin bir şekilde yasak olsa da, kripto para madenciliği konusunda net bir bilgi mevcut değil. Buna rağmen yeraltı tesislerinde kaçak elektrik ile yapılan kripto para madenciliği tabii ki yasaklar listesine dahil edilmekte. Bunu yapan ülkenin Lviv Demiryolu firması olunca, doğal olarak olay son günlerin en çok konuşulan unsurlarından birisi haline geldi.

Demiryolu Elektriği İle Bitcoin Madenciliği

Ortaya çıkan bir habere göre şirket yetkilileri direkt olarak şirketin elektriğini kullandıkları bir yeraltı madencilik tesisi işletmekte. Bitcoin (BTC) madenciliği yapan firmanın 100’den fazla madencilik donanımı olduğu vurgulanmakta. Durum demiryolu şirketinin güvenlik hizmeti tarafından keşfedildi ve kolluk kuvvetlerine bilgi verilince asıl gerçek ortaya çıktı.

Tam olarak ne kadar süre veya miktarda madencilik yapıldığı bilinmezken, sadece bu yıl yaklaşık 41.000 dolarlık BTC kazıldığı tahmin ediliyor. Şirket elemanlarına tam olarak ne kadar ceza verileceği de toplam miktarın belirsizliğinden dolayı bilinmiyor.

Aslında daha önce de Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerde devlete bağlı kurumlarda kaçak elektrik ile Bitcoin madenciliği yapıldığı görülmüştü ve bunun son olacağını söylemek de zor.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap